شعار روز جهانی هواشناسی: آماده باش جوی، هوشیاری اقلیمی
A+ A- تاریخ بروزرسانی: جمعه 27 مهر ماه 1397

نحوه دریافت خدمات


 
نحوه ی ارائه خدمات هواشناسی الکترونیک )
 
-          آمار ماهیانه
برای دریافت آمار ماهیانه ایستگاه های سینوپتیک استان با مراجعه به قسمت آمار و اطلاعات و انتخاب آمار بلند مدت استان می توانید ایستگاه مورد نظر را انتخاب و فایل مربوطه را بصورت رایگان دریافت کنید. این آمار شامل پارامترهای میانگین سرعت باد (متر بر ثانیه)، بیشترین سرعت باد (متر بر ثانیه)، بیشترین سمت باد (درجه)، میانگین دمای خشک (سلسیوس)، دمای حداکثر (سلسیوس)، دمای حداقل (سلسیوس) و مقدارکل بارندگی (میلی متر) می باشد.
 
در صورتیکه آمار ماهیانه درخواستی شما شامل پارامترهای دیگری بودند می توانید در همان قسمت آمار و اطلاعات گزینه فرم درخواست آمار را انتخاب و پارامترهای مورد نظر خود را مشخص کنید. کارشناسان مربوطه روزانه درخواست ها را بررسی و ظرف مدت 24 ساعت به درخواست شما پاسخ می دهند.
 
-          آمار روزانه
چنانچه آمار درخواستی شما آمار روزانه و یا ساعتی بود بایستی برای داده های بیشتر از پنج سال هزینه تعریف شده را پرداخت نمایید. همچنین دانشجویانی که برای انجام پایان نامه از این آمار استفاده  می کنند بایستی فرم مربوطه را از قسمت آمار و اطلاعات >> تعهدنامه دریافت آمار برداشته و پس از تکمیل در قسمت دریافت آمار upload  کنند.
 
-          نحوه ی پرداخت هزینه
هزینه ها به ازای هر پارامتر
روزانه    1500ريال
ساعتی    1500ريال
ماهانه    4500ريال
سالانه  5000ريال
پیش بینی   29000ريال
گلباد    150000ريال
پس از واریز مبلغ مورد نظر به شماره حساب   4001010501003354 بانک  ملی ایران با شماره شبای بانکی IR6701000004001010501003354) ) فیش بانکی را اسکن و به آدرس پست الکترونیک کارشناس تحقیقات  (  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ) ارسال نمایید تا ظرف مدت 24 تا 48 ساعت آمار درخواستی را دریافت نمایید.
                                      سامانه هواگو
به راحتی از منزل و یا هر نقطه ای که به تلفن دسترسی داشته باشید می توانید با سامانه هواگو تماس گرفته و اطلاعات هواشناسی مورد نظر خود( وضع هوای حاضر، پیش بینی کلی استان، پیش بینی دریایی و ...) دریافت کنید.  تماس تلفنی با سامانه هواگو با شماره ۱۳۴ برای شهروندان بندرعباس و شماره های ۳۳۶۶۸۴۱۶-۳۳۶۶۸۴۱۷-۳۳۶۶۸۴۱۸ و ۳۳۶۶۸۹۰۰ برای هم استانی ها
 
                                    سامانه هوا نما
برای سهولت دسترسی مسافران به وضع هوای شهرهای مقصد در ترمینال های مسافربری سامانه های هوانما راه اندازی شده است. این سامانه آخرین اطلاعات وضع هوا و پیش بینی 24 ساعته شهرهای کشور را نمایش می دهد و هر ساعت از طریق سرور های مربوطه بروز رسانی می گردد.
 
                                           سامانه هواپیام
با ارسال کد شهر مورد نظر خود بصورت پیامک به شماره 20134 می توانید از وضع هوای کنونی و پیش بینی 24 ساعته آن بصورت دریافت پیامک آگاه شوید.
 
خدمتی نوین ( نرم افزار تحت اندروید هواشناسی)
Irimo Weather
* نمایش هوای فعلی و پیش بینی کلیه ایستگاههای هواشناسی ایران
* پیش بینی وضعیت هوا و بیشینه و کمینه دما تا 3 روز آینده
* نمایش مقادیر رطوبت هوا، فشار, دمای احساسی,  سرعت و جهت باد
* قابلیت جستجو شهر مورد نظر خود و اضافه کردن به لیست مورد علاقه خود
 *نمایش هشدارهای صادره از مرکز پیش بینی
* قابلیت تنظیمات واحدهای فیزیکی مورد نظر جهت نمایش
تماس با ما

آدرس پستی : بندرعباس- میدان خلیج فارس - جنب بوستان قائم – مرکز تحقیقات هواشناسی کاربردی استان هرمزگان         کد پستی :  ۱۹۶۹۵- ۷۹۱۹۷          تلفن : ۹۳ - ۳۳۶۷۵۳۹۰ - ۰۷۶         نمابر :  ۳۳۶۷۰۷۲۶ - ۰۷۶
پست الکترونیکی : research@hormozganmet.ir         پایگاه اطلاع رسانی: www.hormozganmet.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی نزد اداره کل هواشناسی استان هرمزگان محفوظ میباشد.

طراحی شده در دانــاوب