شعار روز جهانی هواشناسی: آماده باش جوی، هوشیاری اقلیمی
A+ A- تاریخ بروزرسانی: شنبه 27 بهمن ماه 1397

برگزاری مسابقه کتابخوانی نماز ویژه دهه مبارک فجر در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان

به مناسبت گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب و ایام مبارک دهه فجر مسابقه کتابخوانی برگزار شد.   

 به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، یک دوره مسابقه کتابخوانی کارکنان هواشناسی استان هرمزگان به محوریت 114 نکته درباره نماز نوشته استاد محسن قرائتی ویژه دهه مبارک فجر بعد از نماز ظهر مورخ 97/11/23 در محل نمازخانه اداره کل هواشناسی هرمزگان برگزار گردید . در پایان مسابقه به قید قرعه به دو نفر از کارکنان جوایزی اهداء شد .


 

 

 

حضور مدیر کل و کارکنان اداره کل هواشناسی استان هرمزگان در مراسم با شکوه راهپیمایی 22 بهمن 1397 به روایت تصویر

 

 

  

 

 

 

بازدید کارکنان اداره کل هواشناسی استان هرمزگان از دستاوردهای انقلاب اسلامی، پارک دولت به روایت تصویر

 

حضور و بازدید موتورسواران ایران گرد در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان

موتورسواران ایران گرد در سومین روز از دهه ی مبارک فجر از اداره کل هواشناسی استان هرمزگان بازدید نمودند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، ظهر روز جاری مورخ 97/11/14 همزمان با سومین روز از دهه ی مبارکه فجر انقلاب اسلامی، موتور سواران ایران گرد پس از طی سواحل مکران و دریای عمان در استان سیستان و بلوچستان و ورود به حوزه ی استان هرمزگان و عبور از سواحل خلیج فارس وارد شهرستان بندرعباس شده و برابر هماهنگی های قبلی در اداره کل هواشناسی استان حضور یافته و از تجهیزات سالن مانیتورینگ مرکز پیش بینی بازدید نمودند. طی این بازدید هیأتی متشکل از کارکنان هواشناسی استان و در رأس آن دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی از ایشان استقبال نمودند. گفتنی است اداره کل هواشناسی استان هرمزگان به نیابت از سازمان هواشناسی کشور حامی مالی تیم موتور سواری در این استان خواهد بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برگزاری جشن عبادت فرزندان کارکنان در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان

جشن تکلیف فرزندان کارکنان هواشناسی استان هرمزگان برگزار شد.  

 به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، جشن تکلیف فرزندان همکاران اداره کل با حضور آقای دکتر رنجبر مدیر کل، آقای مهندس عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاههای هواشناسی، دبیر ستاد اقامه نماز اداره کل و جمعی از پرسنل هواشناسی در محل نمازخانه اداره کل هواشناسی استان هرمزگان برگزارگردید .

شایان ذکر است مدیر کل هواشناسی ضمن تبریک آغاز رسمی فرصت راز و نیاز با خالق یکتا با اهداء جوایز از این عزیزان تجلیل شد.

 

  

 

 

 

پخت نان محلی توسط همکاران اداره کل هواشناسی استان هرمزگان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به روایت تصویر

 

 

حضور مسئولین دستگاه های اجرایی در میز خدمت نماز جمعه همزمان با آغاز دهه مبارک فجر

میز خدمت هواشناسی در نماز جمعه با حضور مسئولین هواشناسی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، به مناسبت دهه مبارک فجر و اجرایی شدن برنامه های چهل سالگی انقلاب اسلامی در راستای اجرای برنامه های ابلاغی سازمان بسیج ادارات،  پایگاه مقاومت بسیج شهید یوسف عابدینی پور قلعه قاضی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان با هدف پویایی و بالندگی انقلاب اسلامی با برگزاری میز خدمت هواشناسی در کنار سایر دستگاههای اجرایی استان با هدف ارائه خدمات به مردم در روز جمعه مورخ 97/11/12 در محل نماز جمعه ( مسجد جامع بندرعباس ) اقدام نمود .

در این مراسم مسولین هواشناسی نیز همراه با سایر مسئولین و مدیران اجرایی استان  در ارائه خدمات و معرفی دستاوردهای در میز خدمت حضور یافتند و به پرسش های عموم مردم در حوزه های مختلف هواشناسی و معرفی دستاوردهای جدید این سازمان از جمله تهک ( توسعه هواشناسی کاربردی ) برای مراجعین محترم توضیحات لازم داده شد . در ادامه مسئولین استانی (استاندار و مدیران محترم دستگاههای اجرایی و نماینده محترم مجلس شورای اسلامی) از میز خدمت دستگاه ها بازدید نمودند .

 

 

 

 

 

کسب مقام اول سرکار خانم مهندس راضیه امیر طاهری از اداره کل هواشناسی استان هرمزگان ، در مسابقات ورزشی بانوان دستگاههای اجرایی

 رقابت جمعی از بانوان دستگاههای اجرایی استان در مسابقات ورزشی

  به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، مسابقات ورزشی بانوان دستگاههای اجرایی استان در سه رشته ورزشی بدمینتون، دارت، آمادگی جسمانی در پارک بانوان شهرستان بندرعباس مورخ 97/11/4 برگزار گردید، در بین شرکت کنندگان سرکار خانم مهندس راضیه امیرطاهری در رشته بدمینتون موفق به کسب مقام اول شد . لازم به ذکر است در پایان با اهداء جوایز از ایشان تجلیل شد.

 

 

 

برگزاری جلسه دوره ای (هر دوماه) بررسی فرم های فنولوژی و بیومتری محصولات تحت پوشش با معرفی نمایندگان ذیربط

جلسه گروه مطالعات و تحقیقات و ادارات هواشناسی کشاورزی با حضور دبیر محترم کمیته راهبری تهک استان در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان برگزار شد .

 گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، جلسه گروه مطالعات و تحقیقات و ادارات هواشناسی کشاورزی با حضور دبیر محترم کمیته راهبری تهک استان جناب آقای مهندس عارفی مورخ30/ 97/10 در اداره کل هواشناسی استان برگزار شد .

طی این جلسه جناب آقای مهندس عارفی ضمن قدردانی از زحمات کارشناسان ادارات و ایستگاه های هواشناسی همدیدی استان در اجرای مراحل هفت گانه تهک و نیزارسال مستندات مطابق با برنامه عملیاتی تهک کشاورزی سال 97 به اداره کل ، خواستار ایجاد هماهنگی  های لازم جهت برگزاری جلسات آموزشی و معرفی تهک به دانش آموزان مدارس روستایی و جذب تهک یاران جوان شدند . ایشان توضیحات جامعی در خصوص اهمیت تهیه و تکمیل تقویم زارعی و فرم های فنولوژی محصولات تحت پوشش در استان ارائه نمودند . ایشان تصریح کردند که با تهیه و در اختیار داشتن تاریخ شروع و پایان هر مرحله فنولوژی و دستیابی به مجموعه ای از داده ها در بلند مدت می توان به نتایج حائز اهمیت و کابردی جهت انجام مطالعات پژوهشی در زمینه تغییر الگوی کشت، کشت های متراکم، ارائه تاریخ دقیق کاشت و نیز صدور توصیه های اقلیم شناسی دست یافت .


 

 

 

حضور مدیر کل نقشه برداری استان هرمزگان و هیئت همراه در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان و بازدید از سالن مانیتورینگ مرکز پیش بینی به روایت تصویر

 

 

تجلیل، تکریم و تقدیر از مقام بازنشسته ی هرمزگانی

مراسم تقدیر و تجلیل و تکریم  آقای مهندس احمد جاسمی ، رئیس سابق اداره هواشناسی  شهرستان پارسیان  

 به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، درراستای تحقق منویات مقام عالی سازمان مبنی بر تکریم و تجلیل از مقام شامخ همکاران بازنشسته به عنوان ذخائر وسرمایه های علمی و عملی ارزشمند در جامعه و چراغ راه نسل آینده ، به پاس قدردانی از سی سال خدمت صادقانه ی همکارارجمند جناب آقای مهندس احمد جاسمی ، رئیس سابق اداره هواشناسی شهرستان پارسیان، روز گذشته ، دوشنبه مورخ 97/11/1، همزمان با انقضای خدمت ایشان در مجموعه ی هواشناسی، طی مراسمی که با حضور جناب آقای دکتر میرزاد ، فرماندار محترم شهرستان پارسیان و تنی چند از همکاران استانی( معاونت فنی ، رئیس اداره شبکه پایش و امین اموال استان) در محل فرمانداری شهرستان برگزار گردید با تقدیم لوح سپاس و اهداء یک قطعه سکه ی تمام بهار آزادی از خدمات شایسته ی ایشان تکریم و تجلیل به عمل آمد. شایان ذکر است طی این مراسم آقای مهندس صدیق زارع نیز به عنوان مسئول جدید اداره ی هواشناسی شهرستان پارسیان معرفی گردید.

 

 

 

 

 

 

 

نشست تبیین سند تهک عمران ، معماری و شهرسازی در استان هرمزگان

برگزاری نشست تبیین سند تهک عمران ، معماری و شهرسازی در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان  

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، صبح امروز مورخ 97/10/27 جلسه تشریح و تبیین سند تهک عمران، معماری و شهرسازی با حضور مدیریت، معاونت ، رؤسای بخش ها ی ستادی و کارشناسان بخش های پیش بینی و تحقیقات در سالن دانش اداره کل هواشناسی استان هرمزگان برگزار گردید.

حسب دستورات مقام عالی سازمان و ضرورت و اهمیت توسعه ی هواشناسی کاربردی در تمامی عرصه ها و لایه های جامعه و بدنبال برگزاری جلسه ی تبیین تهک عمران ، معماری و شهرسازی در سازمان مرکزی در مورخ 97/10/23 ، نشست استانی موضوع مذکور با حضور مدیر کل و کارکنان ستادی استان هرمزگان در سالن دانش این اداره کل برگزار گردید. در این نشست که ارائه مطلب از سوی دکتر رنجبر، مدیر کل هواشناسی استان صورت پذیرفت، تشریح چهارچوب برنامه ها، راهبردهای هفت گانه، فرآیندهای اجرا، تولید محصول و موضوعات مرتبط با آموزش و ظرفیت سازی درون و برون سازمان و ضرورت و اهمیت عملیاتی شدن تهک عمران، معماری و شهرسازی در استان از دیگر مواردی بود که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


 

 

 

بازدید مدیر کل هواشناسی و هیئت همراه از شرکت فرآورده های شیلاتی بندرعباس

بازدید جناب آقای دکتر رنجبر مدیر کل و روسای بخش های ستادی هواشناسی استان از شرکت فرآورده های شیلاتی بندرعباس

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، آقای دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان و روسای بخش های ستادی اداره کل در تاریخ 97/10/25 از شرکت فرآورده های شیلاتی بندرعباس بازدید صورت پذیرفت، ضمن بازدید کامل از بخش های مختلف و خطوط تولید با کلیه ی فرآیندهای تولید کنسرو و ظرفیت های موجود آشنا شدند. درپایان دکتر رنجبر ضمن قدردانی از حسن میزبانی مدیریت محترم  این بازدید که با حضور مدیریت محترم شرکت فرآورده های شیلاتی بندرعباس و آرزوی توفیق بیشتر از توسعه و تعلیم روابط دستگاههای اجرایی با بخش های تولیدی به عنوان اقدامی مثبت و اثر بخش ابراز امیدواری نمودند .

 

 

 

 

 

 

بازدید مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان از ایستگاه های غرب استان

در ادامه ی اجرای برنامه های عملیاتی هواشناسی استان در تاریخ 97/10/23  جناب آقای دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان از ایستگاه های بندرلنگه و بندرخمیر بازدید کردند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، جناب آقای دکتر رنجبر و هیئت همراه در تاریخ 97/10/23 از ایستگاه های غرب استان ( سینوپتیک فرودگاهی بندرلنگه و سینوپتیک تکمیلی بندرخمیر) بازدید نمودند. در این بازدید ضمن حضور در محل اجرای پروژه ی ساختمان جدید ایستگاه هواشناسی فرودگاه بندرلنگه ضمن دیدار و گفتگو با مهندس ناظر مقیم پروژه دستورات لازم را صادر نمودند . گفتنی است در مسیر بازگشت ضمن حضور در ایستگاه هواشناسی بندرخمیر از محل احداث ساختمان جدید ایستگاه خمیر نیز بازدید و دستورات لازم صادر فرمودند.

 

 

 

 

دیدار دوجانبه مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان و فرماندار شهرستان ابوموسی

حضور جناب آقای دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان در شهرستان ابوموسی و دیدار و گفتگو با مهندس پوربابایی فرماندار شهرستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، در ادامه ی سلسه بازدید های ادواری از ادارات و ایستگاههای هواشناسی شهرستان تابعه استان، صبح شنبه مورخ 97/10/22 جناب آقای دکتر رنجبر، مدیر کل هواشناسی استان و هیأت همراه در سفری که به منظور بازدید از اداره هواشناسی جزیره ابوموسی و دیدار و گفتگو با مسئولین شهرستان انجام شد در محل فرمانداری شهرستان حضور یافته و مورد استقبال جناب آقای پور بابایی فرماندار شهرستان قرار گرفتند. در این دیدار ضمن تشریح وظایف و اهمیت خدمات و محصولات هواشناسی در حوزه ی هوا و دریا در سطح جزیره ابوموسی به تبیین برنامه های پیش رو از جمله توسعه هواشناسی کاربردی در لایه های مختلف جامعه پرداختند. در ادامه مهندس پور بابایی نیز با بیان اهمیت و جایگاه ویژه هواشناسی و نقش آن در سلامت پرواز و ایمنی سفرهای دریایی از هواشناسی به عنوان کاربردی ترین دانش بشری یاد نمودند. در ادامه ی این دیدار صمیمی جناب آقای پور بابایی فرماندار شهرستان ابوموسی در اداره هواشناسی شهرستان حضور یافته و از تأسیسات و تجهیزات و سکوی ادوات ایستگاه نیز بازدید نمود. در این بازدید نیز دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی استان کلیه ی فرآیند های منجر به تولید داده و محصولات هواشناسی از جمله سنجش و پایش، پردازش و پیش بینی و تولید خدمات و اطلاعات هواشناسی را برای ایشان تشریح نمودند. مهندس پور بابایی نیز در این دیدار بر لزوم به روز بودن و کامل بودن تجهیزات ایستگاه هواشناسی ابوموسی تأکید نمودند.

 

 

 

 

 

 

بازدید کارکنان اداره کل هواشناسی استان هرمزگان از فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی "بوکتاب "

کارکنان اداره کل هواشناسی از فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی " بوکتاب " واقع در مجتمع تجاری بازار بزرگ هرمزگان بازدید کردند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، کارکنان این اداره کل در تاریخ 10/24/ 97  از بخش های مختلف فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی " بوکتاب " واقع در مجتمع تجاری بازار بزرگ هرمزگان بازدید کردند.  در این بازدید جناب آقای میرزایی مدیریت محترم مجموعه به معرفی محصولات فرهنگی موجود مشتمل بر انواع کتب برای گروه های سنی مختلف ، نوشت افزار و ... پرداخته که مورد توجه بازدید کنندگان قرار گرفت .

در پایان همکاران هواشناسی ضمن ابراز خورسندی از فراهم بودن امکان خرید و بهره مندی از محصولات فرهنگی از مدیریت و کارکنان مجموعه قدردانی نمودند . گفتنی است این مجموعه در چهارم بهمن ماه رسماٌ افتتاح خواهد گردید.


 

 

 

بازدید مدیر کل آزمایشگاه مکانیک خاک استان از اداره کل هواشناسی

مدیر کل آزمایشگاه مکانیک خاک استان از اداره کل هواشناسی استان هرمزگان بازدید کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، در مورخ چهارشنبه 97/10/19 جناب آقای مهندس محمودی، مدیر کل محترم آزمایشگاه مکانیک خاک از سالن مانیتورینگ مرکز پیش بینی هواشناسی استان هرمزگان بازدید نمودند. دراین بازدید دو ساعته جناب آقای دکتر رنجبر، مدیر کل هواشناسی استان ضمن تشریع کلیه ی فرآیند های هواشناختی شامل سنجش، پایش، پردازش، پیش بینی و نحوه تولید و توزیع محصولات و خدمات هواشناسی کاربردی به تبیین نقش و اهمیت هواشناسی در تمامی بخش ها از جمله هوانوردی، حمل و نقل، کشاورزی، محیط زیست، صنعت، آب، مدیریت شهری با تأکید برنقش بی بدیل خدمات و محصولات هواشناسی کاربردی در حوزه ی عمران، راه و شهرسازی پرداختند . در پایان مهندس محمودی، مدیر کل آزمایشگاه مکانیک خاک استان نیز به اهمیت و ضرورت خدمات هواشناسی در جمیع حوزه ها اذعان و از مجموعه هواشناسی قدردانی نمودند.


 

 

 

بازدید مدیر کل جمعیت هلال احمر و جمعی از اصحاب رسانه و خبرنگاران استان هرمزگان از اداره کل هواشناسی استان هرمزگان

 بازدید مدیر کل جمعیت هلال احمر و هئیت همراه و جمعی از اصحاب رسانه و خبرنگاران از مرکز پیش بینی و ایستگاه سینوپتیک فرودگاهی جو بالا بندرعباس

  به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، در راستای برنامه های هفته بلایای طبیعی ، جمعیت هلال احمر استان هرمزگان یک دوره آموزشی با موضوع آشنایی با مخاطرات ویژه خبرنگاران و اصحاب رسانه در سالن خلیج فارس هواشناسی  در تاریخ 97/10/8 برگزار کرد .

 در این دوره ی آموزشی که با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه ، جمعی از پرسنل هواشناسی و هلال احمر حضور داشتند ، در پایان دوره ی آموزشی مدیر کل محترم جمعیت و حاضرین از مرکز پیش بینی و ایستگاه هواشناسی سینوپتیک و جوبالا بندرعباس بازدید کردند و ضمن آشنایی با ادوات و تجهیزات هواشناسی در خصوص نحوه ی پیش بینی و روش های اطلاع رسانی و دستیابی به اطلاعات هواشناسی توضیحات مبسوطی از سوی دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان ارائه شد .

 مدیر کل محترم جمعیت هلال احمر با ایراد سخنانی ضمن تشکر از حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران در این دوره ها و تأکید در مشارکت در دوره های تکمیلی  و همکاری مدیریت بحران استانداری در تداوم برگزاری این دوره ها از خدمات و تلاش های مدیریت و کارکنان هواشناسی استان و اطلاع رسانی های به موقع شرایط جوی تقدیر و تشکر نمودند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برگزاری مراسم پیاده روی بانوان اداره کل هواشناسی

برگزاری همایش پیاده روی بانوان دستگاههای اجرایی در بندرعباس

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، در راستای اجرای مصوبه گروه کاری نشاط اجتماعی، همایش پیاده روی بانوان در ساحل بندعباس از ساعت 7:30 لغایت 8:30 با مدیریت دفتر بانوان استانداری و همکاری اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد.

 در این همایش بانوان اداره کل هواشناسی استان هرمزگان همگام با بانوان سایر دستگاه های اجرایی استان نیز مشارکت و حضور داشتند.

 

 

 

اهداء خون کارکنان اداره کل هواشناسی به مناسبت هفته حمل و نقل

به مناسبت هفته حمل و نقل کارکنان هواشناسی استان خون اهداء کردند

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، جمعی از مسئولین و کارکنان هواشناسی استان در مورخ 97/9/28 به مناسبت هفته حمل و نقل با حضور در سازمان انتقال خون استان اهداء خون نمودند .

جناب آقای دکتر زارعی ضمن تشکر از مدیریت و مجموعه کارکنان هواشناسی استان از حضور و اهداء خون کارکنان از این اقدام خداپسندانه تقدیر و تشکر نمود.

 

 

 

 

 

 

تماس با ما

آدرس پستی : بندرعباس- میدان خلیج فارس - جنب بوستان قائم – مرکز تحقیقات هواشناسی کاربردی استان هرمزگان         کد پستی :  ۱۹۶۹۵- ۷۹۱۹۷          تلفن : ۹۳ - ۳۳۶۷۵۳۹۰ - ۰۷۶         نمابر :  ۳۳۶۷۰۷۲۶ - ۰۷۶
پست الکترونیکی : research@hormozganmet.ir         پایگاه اطلاع رسانی: www.hormozganmet.ir

افراد آنلاین : 119 | بازديد امروز : 460 | بازديد روز گذشته : 2474 | بازديد اين هفته : 16052 | بازديد اين ماه : 34410 | مجموع آمار بازديد ها : 1318906

© تمامی حقوق مادی و معنوی نزد اداره کل هواشناسی استان هرمزگان محفوظ میباشد.

طراحی شده در دانــاوب