شعار سال سازمان جهانی هواشناسی: خورشید، زمین و هوا
A+ A- تاریخ بروزرسانی: سه شنبه 28 خرداد ماه 1398

برگزاری کارگاه آموزشی معرفی فرآیندهای هواشناسی برای کارکنان فرماندهی انتظامی استان هرمزگان

افسران فرماندهی نیروی انتظامی استان هرمزگان در کارگاه آموزشی هواشناسی شرکت نمودند .

 به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، در راستای سلسله اقدامات مرتبط با ظرفیت سازی در سطح جامعه، برابر هماهنگی های انجام شده از سوی فرماندهی محترم نیروی انتظامی استان هرمزگان، صبح روز یکشنبه مورخ 98/3/26 جلسه ظرفیت سازی در قالب کارگاه آموزشی یک روزه با حضور 24 نفر از افسران در حال آموزش فرماندهی نیروی انتظامی استان هرمزگان در محل اداره کل هواشناسی استان برگزار گردید . گفتنی است قبل از برگزاری نشست، ضمن بازدید از ایستگاه هواشناسی سینوپتیک، جو بالای بندرعباس افسران نیروی انتظامی با انواع ایستگاه هواشناسی، ادوات، تجهیزات و فرآیندهای منجر به تولید و توزیع داده های جوی در ایستگاهها آشنا شدند . در ادامه ضمن حضور در سالن مانیتورینگ مرکز پیش بینی استان در خصوص نحوه ی تهیه و تولید انواع پیش بینی های جوی و اقلیمی مطالبی برای ایشان ارائه گردید.

مقرر گردید دومین جلسه ی آموزش فرآیندهای هواشناسی برای افسران فرماندهی نیروی انتظامی در قالب آموزش تئوری در آینده ی نزدیک برگزار گردد .

گفتنی است آموزش و ظرفیت سازی این دوره  به عهده ی آقای عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاههای هواشناسی استان می باشد. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حضور نماینده فرماندهی نیروی انتظامی استان هرمزگان در اداره کل هواشناسی استان

حضور نماینده نیروی انتظامی استان هرمزگان در اداره کل هواشناسی جهت فراهم نمودن زمینه های لازم جهت همکاری با این کل

 به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، به منظور تحکیم و توسعه ی روابط بین اداره کل هواشناسی و فرماندهی نیروی انتظامی در زمینه های آموزشی روز جاری مورخ 98/3/22 نماینده محترم فرماندهی مذکور در این اداره حضور یافته و در خصوص فراهم نمودن زمینه های لازم جهت همکاری با مدیر کل هواشناسی استان  بحث و گفتگو نمودند.

بر این اساس مقرر شد طی روزهای آتی ضمن حضور فرماندهان نیروی انتظامی شهرستانهای تابعه در اداره کل هواشناسی همایش پیرامون معرفی فرآیندهای هواشناسی برگزار گردد.

 

برگزاری مسابقه مفاهیم قرآن ویژه ماه مبارک رمضان در اداره کل هواشناسی

مسابقه مفاهیم قرآن کریم ویژه مبارک ماه رمضان در اداره کل هواشناسی برگزار شد .  

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان ،  یک دوره مسابقه مفاهیم قرآن، با حضور مدیریت، معاون فنی و شبکه ایستگاهها و همکاران ستادی این مجموعه مورخ 98/3/7 در محل نمازخانه اداره کل بعد از برگزاری نماز جماعت برگزار شد، در پایان مسابقه به قید قرعه دو نفر از کارکنان برنده اعلام شدند .اعزام آقای شهرام سالاری ، رئیس هیأت شطرنج استان هرمزگان تنها داور بین المللی شطرنج مسابقات قهرمانی آسیا به کشور چین

آقای شهرام سالاری کارشناس اداره کل هواشناسی استان هرمزگان به عنوان داور بین المللی در مسابقات قهرمانی انفرادی زنان و مردان آسیا عازم کشور چین خواهد شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، برای اولین بار در تاریخ شطرنج استان هرمزگان ، آقای شهرام سالاری کارشناس اداره کل هواشناسی استان هرمزگان به مسابقات قهرمانی آسیا درکشور چین اعزام می شود .

آقای شهرام سالاری رئیس هیات شطرنج استان هرمزگان تنها داور بین المللی شطرنج استان به عنوان داوربین المللی  کشور ایران از تاریخ 14 لغایت 29 خرداد ماه 1398 در مسابقات قهرمانی انفرادی زنان و مردان آسیا به میزبانی شهر زینگ تای در کشور چین ، از طرف فدراسیون شطرنج ایران اعزام خواهد شد .

 

بازدید فرماندار شهرستان جاسک از ایستگاه هواشناسی جاسک

فرماندار و رئیس ستاد بحران شهرستان جاسک از ایستگاه هواشناسی جاسک بازدید نمودند.


به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، فرماندار محترم شهرستان جاسک مورخ 98/3/1 از ایستگاه هواشناسی جاسک بازدید نمودند.

در این بازدید مهندس رادمهر فرماندار محترم جاسک اظهار داشت هواشناسی جاسک از لحاظ قدمت چهارمین هواشناسی در کشور است و با توجه به قرار گرفتن ساختمان هواشناسی در حریم ساحل و همچنین فرسوده بودن آن با پیگیری های اداره کل هواشناسی استان به دنبال رایزنی با نیروی دریایی ارتش جهت جا به جایی اداره هواشناسی به فرودگاه شهدای هفتم آذر جاسک هستیم .

فرماندار و رئیس ستاد بحران شهرستان جاسک ضمن تشکر از اداره کل هواشناسی استان و شهرستان ، از ادوات و تجهیزات ایستگاه هواشناسی جاسک بازدید نمودند .

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدار دوجانبه ی مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان و هیأت همراه با فرماندار شهرستان رودان

دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان به اتفاق هیأت همراه ضمن دیدار با فرماندار محترم شهرستان رودان از اداره هواشناسی سینوپتیک تکمیلی رودان بازدید نمودند .

 به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، در ادامه ی سلسله بازدیدهای ادواری از ادارات و ایستگاههای هواشناسی تابعه منطبق با برنامه ی عملیاتی شبکه پایش در سال 98 ، صبح روز 98/2/31 ، دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان به اتفاق آقای عارفی ، معاون فنی شبکه ایستگاههای استان و هیأت همراه  (روسای بخش های ستادی )  در شهرستان رودان  حضور یافته و با جناب آقای غلامپور فرماندار محترم شهرستان دیدار و گفتگو کردند .طی این دیدار فرماندار شهرستان ضمن تقدیر و تشکر از خدمات ارزشمند هواشناسی به ویژه در جریان وقوع بارش های فروردین ماه 98 و اثرات و تبعات مفید و مثبت آن بر کاهش خسارات ناشی از بارش ها و سیلاب های شهرستان به دلیل پیش آگاهی و آمادگی قبلی به ضرورت حمایت و پشتیبانی از هواشناسی و بروز رسانی زیر ساخت های مربوطه تأکید نمودند.طی این دیدار متقابلاً فرماندار شهرستان رودان به اتفاق دکتر رنجبر و هیأت همراه در ایستگاه هواشناسی شهرستان حضوریافتند.

دکتر رنجبر، مدیر کل هواشناسی استان نیز ضمن تقدیر و تشکر از حمایت های مجموعه ی فرمانداری شهرستان از هواشناسی و توضیح و تشریح کلیه فرآیندهای هواشناسی با تأکید بر پیش بینی، خواستار تداوم روابط فی مابین هواشناسی و دستگاههای مرتبط به ویژه فرمانداری و مدیریت بحران شهرستان و سایر دستگاههای مرتبط شدند. دکتر رنجبر ارائه خدمات و محصولات با کیفیت هواشناسی را منوط به توسعه و تجهیز و تکمیل و به روزرسانی زیر ساخت های عنوان نمود و از نماینده ی عالی دولت در شهرستان تقاضای حمایت و مساعدت بیش از پیش داشتند.

 

 

تقدیر مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان از روابط عمومی به مناسبت روز جهانی روابط عمومی و ارتباطات

 دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان به مناسبت 27 اردیبهشت روز جهانی روابط عمومی و ارتباطات از روابط عمومی و کارشناسان همدیدی برتر استان تقدیر نمودند .

  به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان،  دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان در جمع کارکنان استان به مناسبت 27 اردیبهشت روز جهانی روابط عمومی و ارتباطات در محل نمازخانه اداره کل بعد از نماز ظهر و عصر، ضمن تبریک و گرامیداشت این روز و توفیق برای کلیه همکاران محترم در انجام وظایف محوله با اهداء لوح تقدیر و هدیه از مسئول روابط عمومی و کارشناسان هواشناسی همدیدی برتر استان در سه ماهه چهارم سال 97 تقدیر نمود .   

 

 

 

 

حضور مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان در شهرستان حاجی آباد و دیدار با فرماندار شهرستان و بازدید از اداره تحقیقات هواشناسی کشاورزی شهرستان حاجی آباد

دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان به اتفاق آقای عارفی ،معاون فنی شبکه ایستگاهها و آقای نیاستی ، ریئس اداره شبکه پایش استان ضمن دیدار با فرماندار محترم شهرستان حاجی آباد از اداره تحقیقات هواشناسی کشاورزی شهرستان بازدید نمودند .

 به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، در ادامه ی سلسله بازدیدهای ادواری از ادارات و ایستگاههای هواشناسی تابعه منطبق با برنامه ی عملیاتی شبکه پایش در سال 98 ، صبح روز 98/2/26 ، دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان به اتفاق آقای عارفی ، معاون فنی شبکه ایستگاههای استان و مهندس نیاستی ، رئیس اداره شبکه پایش در شهرستان حاجی آباد حضور یافته و با جناب آقای جهانگیری فرماندار محترم شهرستان دیدار و گفتگو کردند .طی این دیدار فرماندار شهرستان ضمن تقدیر و تشکر از خدمات ارزشمند هواشناسی به ویژه در جریان وقوع بارش های فروردین ماه 98 و اثرات و تبعات مفید و مثبت آن بر کاهش خسارات ناشی از بارش ها و سیلاب های شهرستان به دلیل پیش آگاهی و آمادگی قبلی به ضرورت حمایت و پشتیبانی از هواشناسی و بروز رسانی زیر ساخت های مربوطه تأکید نمودند.

دکتر رنجبر، مدیر کل هواشناسی استان نیز ضمن تقدیر و تشکر از حمایت های مجموعه ی فرمانداری شهرستان از هواشناسی و توضیح و تشریح کلیه فرآیندهای هواشناسی با تأکید بر پیش بینی، خواستار تداوم روابط فی مابین هواشناسی و دستگاههای مرتبط به ویژه فرمانداری و مدیریت بحران شهرستان و سایر دستگاههای مرتبط شدند. دکتر رنجبر ارائه خدمات و محصولات با کیفیت هواشناسی را منوط به توسعه و تجهیز و تکمیل و به روزرسانی زیر ساخت های عنوان نمود و از نماینده ی عالی دولت در شهرستان تقاضای حمایت و مساعدت بیش از پیش داشتند.

 

 

 

 

 

 

بازدید روسای ستادی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان از مرکز تخصصی علوم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بندرعباس

روسای ستادی اداره کل هواشناسی از مرکز تخصصی علوم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازدید نمودند .


به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، روسای ستادی اداره کل هواشناسی مورخ 98/2/25 از مرکز تخصصی علوم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بندرعباس بازدید نمودند. در این بازدید رئیس اداره شبکه پایش ، سرپرست اداره تجهیزات و فنی ف رئیس اداره شهرستان بندرعباس ، رئیس اداره توسعه مدیریت و منابع ، مسئول حراست و مسئول روابط عمومی حضور داشتند.

در ادامه ی این بازدید ضمن دیدار با مربیان تخصصی این مرکز از بخش های محیط زیست ، فیزیک ، نجوم ، رصد خانه و آسمان نما بازدید نمودند و با نحوه ی انجام فعالیت های کانون آشنا شدند.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدار دوجانبه ی مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان و هیأت همراه با فرماندار شهرستان بندرخمیر

مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان و فرماندار بندر خمیر پس از دیدار در فرمانداری شهرستان از ایستگاه هواشناسی سینوپتیک تکمیلی بندر خمیر بازدید نمودند .


به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، به منظور پیگیری موضوع استانداردسازی ایستگاه هواشناسی بندر خمیر و بررسی روند پیشرفت اقدامات و بررسی راهکارهای منجر به رفع موانع موضوع مطروحه ، در مورخ 98/2/23 ، دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان ، به همراه مهندس عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی استان و مهندس پیشدار رئیس اداره مهندسی تجهیزات ، ضمن دیدار با فرماندار ، به اتفاق از ایستگاه هواشناسی بندرخمیر بازدید نمودند .

طی این بازدید دکتر رنجبر، ضمن معرفی فرآیندها در هواشناسی به تبیین اهداف و برنامه های سازمانی و ضرورت و اهمیت حضور و فعالیت ایستگاه های هواشناسی استاندارد  در شهرستان ها پرداختند .

در ادامه مقرر شد موضوع جابجایی کلی ایستگاه هواشناسی بندر خمیر به عنوان گزینه ی نخست که پیش از این در کمیسیون های مربوطه مطرح در جریان بوده ، همچنین جابجایی پلتفرم ادوات داخل ایستگاه به عنوان دومین گزینه به منظور استاندارد سازی ایستگاه با نظارت و دستورات فرمانداری شهرستان به مسئولین ذیربط مورد پیگیری و اقدام قرار گیرد. 

 

 

حضور مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان و هیئت همراه در اداره تحقیقات هواشناسی کشاورزی شهرستان میناب

 

مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان به اتفاق معاون فنی و شبکه ی استان و رئیس اداره شبکه پایش از اداره تحقیقات هواشناسی کشاورزی شهرستان میناب بازدید نمودند .

 

 به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، درادامه ی سلسله بازدید های ادواری از ادارات و ایستگاه های هواشناسی استان ، در چهارمین روز از ماه مبارک رمضان ، مصادف با بیستم اردیبهشت ماه 98 ، دکتر رنجبر ، مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان به اتفاق مهندس عارفی معاون فنی و شبکه ی ایستگاه های هواشناسی استان و مهندس نیاستی ، رئیس اداره شبکه پایش به منظور دیدار با همکاران ، بازدید از ایستگاه و پلتفرم ادوات و پیگیری روند پیشرفت برنامه های عملیاتی شبکه ی پایش و نیز برنامه توسعه ی هواشناسی کاربردی در حوزه ی کشاورزی ( تهک کشاورزی) در محل اداره تحقیقات هواشناسی کشاورزی حضور یافتند .

 

 

 

 

نشست ظرفیت سازی تهک دریایی با حضور فعالان حوزه ی دریا در هرمزگان

جلسه ظرفیت سازی تهک دریایی با حضور معاون بنادر و دریانوردی استان و جمعی از روسای بخش های مختلف در سالن مانیتورینگ مرکز پیش بینی هواشناسی هرمزگان برگزار شد .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، حسب اهمیت و ضرورت راهبرد ظرفیت سازی به عنوان شیوه ای نظام مند و برنامه ریزی شده برای دگرگون نمودن باورها و نگرش ها در درون و بیرون سازمان و در ادامه ی حضور اخیر مدیر کل بنادر و دریانوردی در این اداره کل به منظور تداوم و تحکیم روابط فی مابین ، روز یکشنبه مورخ 98/2/15 ، کاپیتان اسماعیل مکی زاده ، معاون محترم اداره کل بنادر و دریانوردی به اتفاق جمعی از روسا و کارشناسان بخش های مختلف در محل سالن مانیتورینگ پیش بینی هواشناسی استان حضور یافتند. در این نشست ضمن تبیین اهداف و برنامه های مندرج در طرح راهبردی سازمان هواشناسی کشور به تشریح کلیه ی فرآیندها و راهبردهای تهک دریایی اعم از شناسایی گروهای کاربردی و کاربران نهایی و بررسی شیوه های مختلف به منظور نیازسنجی از کاربران و تولید و توزیع محصولات متناسب با نیاز کاربران و فعالان حوزه ی دریا و نحوه ی آموزش و ظرفیت سازی و اخذ بازخورد و در نهایت شیوه های مستند سازی توسط آقای عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاههای هواشناسی استان پرداخته شد .

معرفی کاربران تخصصی فعال و پیشرو در حوزه ی دریا جهت حضور در جلسات دیسکاشن دریایی طی روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته به منظور صدور توصیه های هواشناسی دریایی جهت بارگزاری در سامانه تهک ، همچنین تهیه ی بولتن دیسکاشن و ارائه به اداره کل بنادر و دریانوردی استان و نیز مرکز علوم جوی و اقیانوسی سازمان از دیگر اقدامات در این نشست بود .

در پایان مقرر شد نسبت به تنظیم و انعقاد تفاهم نامه فی مابین اداره کل هواشناتسی و اداره کل بنادر و دریانوردی اقدام شود .  


 

 

 

 

  

حضور مدیر کل محترم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان و هیأت همراه دراداره کل هواشناسی استان هرمزگان

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان از تأسیسات هواشناسی استان هرمزگان بازدید نمودند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، درپی حضور بازدید مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان از ظرفیت های موجود در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و انجام رایزنی های لازم به منظور توسعه و تحکیم روابط با کانون جهت معرفی هواشناسی به جامعه بصورت اساسی و بنیادین از طریق مجاری هنری و فرهنگی و آشنایی هر چه بیشتر کودکان و نوجوانان با دانش و کاربردهای هواشناسی ، سرکار خانم سلیمانی مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در رأس هیآتی متشکل از معاونین و کارشناسان کانون در مجموعه ی هواشناسی استان حضور یافته و پس از بازدید از ایستگاه هواشناسی سینوپتیک و جو بالای بندرعباس و آشنایی با کلیه ی فرآیندهای تولید داده های هواشناسی سطح زمین و جو بالا در مرکز مانیتورینگ پیش بینی اداره کل هواشناسی حضور یافته و از نزدیک با فرآیندهای تولید محصولات هواشناسی از جمله پیش بینی آشنا شدند . در این نشست دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی استان ضمن معرفی هواشناسی استان و کلیه ی فرآیندهای سنجش ، پایش، پردازش، پیش بینی ، آموزش و تحقیقات به تشریح عملکرد و نیز ضرورت و اهمیت محصولات و خدمات هواشناسی در جامعه پرداختند . در ادامه دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی به بررسی راهکارهای ایجاد و تداوم همکاری های طرفین جهت معرفی هواشناسی به جامعه ی کودکان و نوجوانان پرداخته و مقرر شد به منظور آشنایی دانش آموزان مقاطع مختلف در محل نمایشگاه دائمی کانون پرورش فکری فضای فیزیکی مناسبی جهت استقرار اداوات و تجهیزات آموزشی هواشناسی به منظور معرفی ظرفیت های هواشناسی استان در اختیار اداره کل هواشناسی قرار گیرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تجلیل از دیده بان برتر ایستگاههای هواشناسی استان هرمزگان در سال 97

از دیده بانان برتر ایستگاههای هواشناسی استان هرمزگان در سال 97 تجلیل شد .

 به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، در مورخ 98/2/7 طی مراسمی با حضور جناب آقای دکتر رنجبر، مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان ، مهندس عارفی ، معاون فنی شبکه ایستگاه های هواشناسی استان ، مهندس نیاستی رئیس اداره شبکه پایش هواشناسی استان در محل ایستگاه هواشناسی سینوپتیک بندرعباس در مراسمی نمادین به نمایندگی از سایر ایستگاه های هواشناسی از دیده بانان و کارشناسان برتر سال 97 تجلیل شد .

طی این مراسم دکتر رنجبر ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تأکید بر ضرورت توسعه ی فرهنگ تلاش و جدیت در انجام امور طی سال جاری در خصوص اهمیت و حساسیت حرفه ی هواشناسی و لزوم اهتمام در جمیع امور به ویژه هوانوردی پرداختند و در پایان از آقایان احسان فدوی دهوسطی ، حسن حسین زاده ، علیرضا بلوردی کارشناسان برتر ایستگاه مرکز استان با اهداء هدایا و لوح سپاس تقدیر و تجلیل شد .

بدیهی است هدایا و الواح تقدیر مربوط به همکاران شهرستانی نیز در اولین فرصت ممکن به ایشان اهداء خواهد گردید.

 

 

 

تقدیر از مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان در آیین تجلیل از فعالان موثر در ایمنی سفرهای دریایی نوروز 98

طی مراسمی از دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان به جهت همکاری و همدلی با فعالان عرضه سفرهای دریایی تقدیر شد .  

 به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، در مراسمی که به منظور تجلیل از مدیران کل فعال در حوزه ی حمل و نقل استان در مجتمع اسکله ی شهید رجایی بندرعباس برگزار گردید ، مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن اعلام خبر اجرای 13 سال طرح نوروزی ،  ساماندهی و تسهیل سفرهای دریایی بدون تلفات انسانی در پایتخت دریایی کشور از مدیران کل فعال و موثر در ایمنی سفرهای دریایی طی سال های اخیر به ویژه ایام تعطیلات نوروز 98 تقدیر نمود . در آیین تجلیل و تکریم از فعالان حوزه سفرهای دریایی که در تاریخ چهارشنبه 98/2/4 در محل مجتمع اسکله شهید رجایی با حضور جناب آقای محمد راستاد معاون محترم وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور برگزار گردید ، کاپیتن عفیفی پور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ضمن تقدیر از خدمات ارزشمند هواشناسی در حوزه ی دریا از دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی استان به جهت همدلی ، هماهنگی و همسویی با  مجموعه ی بنادر و دریانوردی استان تجلیل نمود .

گفتنی است در این آیین که با حضور استاندار محترم استان و معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان بنادر و دریانوردی کشور برگزار شد، جناب آقای راستاد، معاون محترم وزیر، ضمن تاٌکید بر اهمیت خدمات هواشناسی برایمنی و سلامت در حوزه ی حمل و نقل به ویژه سفرهای دریایی، با اهداء لوح سپاس از دکتر رنجبر، مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان تقدیر و تجلیل نمودند .

  

 

  

 

 

 

 

برگزاری آیین تکریم و تجلیل از آقای مهندس علیزارع نوقابی

به مناسبت بازنشستگی آقای علی زارع نوقابی کارشناس مسئول اداره هواشناسی سینوپتیک جزیره ی کیش طی مراسمی از ایشان تجلیل شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، در راستای حفظ آیین و سنت حسنه ی تکریم و تجلیل از تلاشگران عرصه ی هواشناسی و تحقق کلام شریفه ی " من لم یشکر المخلوق ، لم یشکر الخالق "  ، همچنین ضرورت و اهمیت تجلیل از خدمات صادقانه ی همکاران بازنشسته ، در مورخ دوشنبه 98/2/2 طی مراسمی از آقای مهندس علی زارع نوقابی ، کارشناس مسئول اداره هواشناسی سینوپتیک جزیره ی کیش تقدیر و تجلیل شد . در این مراسم که با حضور مدیرکل ، معاون فنی و روسای بخش های ستادی و جمعی از همکاران در سالن دانش اداره کل برگزار گردید ، دکتر رنجبر ضمن تقدیر و تکریم از آقای زارع نوقابی از حیث ادای 30 سال خدمت و تلاش صادقانه ، به ضرورت و اهمیت حفظ سنت و ارزش های معنوی تأکید نموده ، اظهار داشتند ، بازنشستگان به عنوان ذخایر علمی وتجربی سازمان ها  همواره در جایگاه ویژه و ارزشمندی قرار داشته و خواهند داشت.

در پایان از آقای مهندس زارع نوقابی با اهداء لوح سپاس و یک قطعه سکه تمام بهار آزادی تجلیل شد. این مراسم پس از ارائه صحبت های آقای زارع نوقابی و تشکر و ابراز خوشنودی از برگزاری مراسم با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد خاتمه یافت.


 

 

 

برگزاری مراسم جشن نیمه شعبان در اداره کل هواشناسی هرمزگان

مراسم نیمه شعبان در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان برگزار شد. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، با فرا رسیدن میلاد دوازدهمین اختر تابناک بوستان امامت و ولایت امام عصر ( عج ) مراسم پرفیض و نورانی جشن شعبانیه ، با حضور دکتر رنجبر ، مدیر کل و همکاران محترم در مورخ 98/1/30 در محل نمازخانه اداره کل برگزار شد. در این مراسم ، مداح اهل بیت حاج آقا شهدوستی به سخنرانی و مدیحه سرایی پرداخته و در پایان نیز با پخش شیرینی و گلدان های گل از همکاران پذایرایی شد.

 

 

 

 

 

 

دیدار مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان با نماینده ی محترم ولی فقیه در استان هرمزگان

دکتر رنجبر ، مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان با حضرت آیت ا... نعیم آبادی ، امام جمعه و نماینده ی ولی فقیه در استان دیدار نمودند.

  به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، صبح روز چهارشنبه مورخ 98/1/21 دکتر رنجبر، مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان در دفتر حضرت آیت الله نعیم آبادی امام جمعه و نماینده محترم ولی فقیه در استان حضور یافته و ضمن تبریک سال نو به ارائه ی پیش بینی و تبیین و تشریح رفتارهای جوی و دریایی استان طی روزهای آتی پرداختند . در این دیدار که حدوداً یک ساعت به طول انجامید دکتر رنجبر، مدیرکل هواشناسی استان، ضمن تبیین کلیه ی فرآیندها در تولید خدمات و محصولات هواشناسی کاربردی ، گزارشی کامل از وضعیت و مقادیر بارش های سال آبی جاری و مقایسه ی آن با سال زراعی گذشته و میانگین بلند مدت در مدت زمان مشابه ارائه نمودند .

 گفتنی است حاصل این دیدارو گفتگوها مورد توجه نماینده ی محترم ولی فقیه قرار گرفته و درپایان ایشان ضمن ارج گذاری بر محصولات و خدمات هواشناسی و اهمیت آن در حفاظت از جان و مال و زیرساخت های جامعه ،  از زحمات و خدمات ارزشمند مجموعه ی هواشناسی استان قدردانی و برای کلیه ی همکاران آرزوی سلامت و بهروزی نمود .

 گزیده‌ای از بیانات حضرت آیت الله نعیم آبادی در دیدار مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان

  ♦ چیزی به نام قهر طبیعت وجود ندارد بلکه جهل انسان سبب این اتفاق می شود. ساخت و ساز در مسیر رودخانه ، مسیل‌ها و خارج از حریم مجاز صورت بگیرد، مشخص است با باران و ایجاد سیلاب از بین می رود و خسارت‌های سنگین شکل می گیرد.

♦ دو سه هزار سال قبل در شوشتر پلی ساختند که هرچه سیل می‌آید درآن ذخیره می شود ما هم باید ازآنها درس بگیریم.

 ♦ تر سالی یک امتحان است و ما باید در دوران ترسالی همانند دوران پیش از خشکسالی عمل کنیم و اگر اینگونه عمل کنیم نعمت خدا را شکر گفته‌ایم.

  

 

جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان بندرعباس با حضور فرماندارمحترم شهرستان و اعضای ستاد

 جلسه  شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان بندرعباس با حضور فرماندارمحترم شهرستان و اعضای ستاد در مرکز مانیتورینگ پیش بینی اداره کل هواشناسی برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، در پی صدور اطلاعیه و اخطاریه مبنی بر بارش های نسبتاً سنگین در سطح استان و شهرستان بندرعباس جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران با حضور فرماندار محترم  شهرستان جناب آقای کناری و جمعی از مدیران عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان مورخ 98/1/24 در مرکز مانیتورینگ پیش بینی اداره کل برگزار گردید.

طی این جلسه به تشریح وضعیت جوی و دریایی طی روزهای آینده پرداخته شد . مقرر گردید هر یک از دستگاهها توصیه های متناسب با بخش مربوطه در اختیار عموم قرار دهند.


 

 

 

حضور استاندار محترم هرمزگان در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان

برگزاری جلسه ی شورای هماهنگی مدیریت بحران با حضور دکتر همتی استاندار هرمزگان در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان     

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، در پی صدور اطلاعیه ی شماره 4 مورخ 98/01/18 و اخطاریه ی شماره 2 ، مورخ 98/01/21 ، موضوع پیش بینی وضعیت جوی و دریایی روزهای آتی و  بنا به پیشنهاد این مدیریت مبنی برگزاری جلسه ی شورای هماهنگی مدیریت بحران دراین اداره کل ، دکتر فریدون همتی استاندار محترم هرمزگان به همراه هیأتی متشکل از مدیران کل مجموعه ی استانداری ، اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان و جمعی از اصحاب رسانه در مجموعه ی هواشناسی استان هرمزگان حضور یافتند.

طی این حضور استاندار هرمزگان  و هیأت همراه ابتدا از ایستگاه هواشناسی سینوپتیک فرودگاه بندرعباس بازدید و ضمن معرفی انواع ادوات و ایستگاه های هواشناسی مختلف برای ایشان و همراهان ، از نزدیک با کلیه ی فرآیندهای مربوط به سنجش و پایش در ایستگاه های هواشناسی سینوپتیک سطح زمین و جوبالا  آشنا شدند.  همچنین حین بازدید از تأسیسات و تجهیزات اتاق گاز ایستگاه جو بالا  از نزدیک در جریان روند تولید انواع گزارشات جوی و انتشار آن از طریق شبکه ی ایستگاه های هواشناسی کشور و نیزبرنامه های مراقبت جهانی هوا و  شبکه ی بین المللی  و نحوه ی مبادله ی داده ها  و کاربرد بلادرنگ آن در بخش هایی نظیر هوانوردی و دریانوردی آشنا شدند .

در ادامه به منظور برگزاری جلسه ی شورای هماهنگی مدیریت بحران و بازدید از مرکز مانیتورینگ پیش بینی به اتفاق همراهان در ساختمان اداره کل حضور یافته و به تفصیل به تشریح کلیه ی فرآیندهای منتهی به تولید انواع پیش بینی های وضعیت جوی و دریایی در مقیاس های زمانی مختلف ، همچنین نحوه ی صدور پیش بینی ، پیش آگاهی ، اطلاعیه ، اخطاریه و توصیه های فنی هواشناسی کاربردی متناسب با نیاز کاربران نهایی از گروه های کاربری مختلف در پهنه های خشکی و دریا در سطح در جامعه  پرداخته شد .

در ادارمه  ضمن بررسی کلیه ی مدل های عددی  و الگوهای پیش بینی ، پیش بینی وضعیت رفتارهای جوی و دریایی نواحی مختلف استان  طی روزهای آتی  به تفصیل تشریح  و به سوالات اعضاء محترم شورای هماهنگی مدیریت بحران  و نیز اصحاب رسانه پاسخ های لازم ارائه شد .

گفتنی است در گزارش رئیس اداره پیش بینی این اداره کل آمده است ، سامانه بارشی از صبح روز شنبه 98/1/24 فعالیت خود را از سمت غرب استان آغاز و به تدریج نواحی مرکزی، شرقی و شمال استان و جزایر را در برخواهد گرفت. بر این اساس حداکثر شدت بارش مربوط به نواحی شرقی و شمالی استان طی بازده زمانی ظهر شنبه تا بعدازظهر یکشنبه خواهد بود . گفتنی است طی مدت زمان مذکور کلیه ی نواحی استان از بارش این سامانه بهره مند خواهند شد .

شایان ذکر است ، در این دیدار، دکتر همتی ، استاندار محترم استان ضمن ابلاغ مراتب تقدیر و سپاس و اظهار رضایت از عملکرد مدیریت و بدنه ی کارشناسی مجموعه ، از هواشناسی به عنوان یکی از اجزاء اصلی ،  مهم و عملیاتی در بدنه ی دولت نام برده  و از خدمات هواشناسی بعنوان یکی از حیاتی ترین و ضروری ترین خدمات به جامعه در جمیع حوزه ها نام برد .  

 

 

 

 

 

 

 

 

تماس با ما

آدرس پستی : بندرعباس- میدان خلیج فارس - جنب بوستان قائم – مرکز تحقیقات هواشناسی کاربردی استان هرمزگان         کد پستی :  ۱۹۶۹۵- ۷۹۱۹۷          تلفن : ۹۳ - ۳۳۶۷۵۳۹۰ - ۰۷۶         نمابر :  ۳۳۶۷۰۷۲۶ - ۰۷۶
پست الکترونیکی : research@hormozganmet.ir         پایگاه اطلاع رسانی: www.hormozganmet.ir

افراد آنلاین : 14 | بازديد امروز : 708 | بازديد روز گذشته : 1264 | بازديد اين هفته : 4035 | بازديد اين ماه : 15048 | مجموع آمار بازديد ها : 1500852

© تمامی حقوق مادی و معنوی نزد اداره کل هواشناسی استان هرمزگان محفوظ میباشد.

طراحی شده در دانــاوب