شعار سال سازمان جهانی هواشناسی: خورشید، زمین و هوا
A+ A- تاریخ بروزرسانی: یکشنبه 27 مرداد ماه 1398

دیدار تیم های فوتسال ستارگان رسانه و هنر هرمزگان و مدیران کل دستگاه های اجرایی استان هرمزگان

در دیداری دوستانه که به مناسبت روز خبرنگار در تاریخ 19 مرداد در سالن فجر بندرعباس برگزار شد تیم های فوتسال مدیران کل دستگاه های اجرایی استان هرمزگان به مصاف اصحاب هنر و رسانه رفتند .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، به مناسبت روز خبر نگار، در دیداری دوستانه ، تیم های فوتسال "مدیران کل دستگاه های اجرایی"و "ستارگان رسانه و هنر استان هرمزگان"  به دیدار یکدیگر رفتند . دراین دیدارکه دکتر سعید رنجبر ، مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان به نمایندگی از سازمان هواشناسی کشور نیز حضور داشت در رقابتی سالم و نفس گیر با نتیجه ی یک بر یک به پایان رسید . گفتنی است پرداختن به امور ورزشی و معرفی تیم و نفرات ورزشکار جهت حضور در میادین و مسابقات ورزشی مختلف ملی و بین المللی در سایر رشته هایی همچون، فوتبال ، تنیس روی میز، دارت ،شطرنج ، کوهنوردی و ... به عنوان یکی از دستورکارهای اصلی در حوزه ی توسعه ی منابع انسانی به منظور افزایش روحیه ی نشاط و انگیزه و نیز ارتقاء سلامت وبهبود کیفیت زندگی و رفتارهای حرفه ای ، همواره مورد عنایت و حمایت مدیریت هواشناسی استان هرمزگان بوده است .

 

 

 

برگزاری مراسم تکریم و تقدیر از بازنشسته در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان

طی مراسمی از یکی از دیده بانان بازنشسته ی هواشناسی هرمزگان تقدیر شد .


به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، در راستای احیای سنت حسنه ی تکریم و تقدیر از همکاران بازنشسته ، در مورخ دوشنبه 98/4/31 هزمان با انقضای خدمت احدی از همکاران دیده بان طی مراسمی از آقای علیرضا بلوردی کمک کارشناس اداره هواشناسی سینوپتیک فرودگاهی بندرعباس ، به پاس سی سال تلاش صادرقانه در عرصه دیدبانی طی مراسمی تجلیل شد . در این آیین که در محل ایستگاه هواشناسی بندرعباس با حضور روسای بخش های ستادی و جمعی از دیگر همکاران برگزار گردید ، دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی استان ضمن برشمردن ویژگی های برجسته و سجایای اخلاقی حرفه ای جناب آقای علیرضا بلوردی به پاس سی سال تلاش ارزنده و خدمت صادقانه با لوح سپاس به انضمام یک قطعه سکه تمام بهار آزادی تقدیر و تجلیل نمود .

 

 

 

  

 

 

  

 

 

 

صعود همکار بانوی هواشناسی هرمزگان به قله 2347 متری گنو

سرکار خانم منا نحوی رئیس اداره ارتباطات و فنی آوری اطلاعات هواشناسی هرمزگان به قله ی 2347 گنو صعود کرد .


به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، در تاریخ بیست و هشتم تیر ماه 98 یک گروه کوهنوردی به قله ی نصیری کوههای گنو صعود نمود . در این صعود که در یکی از گرمترین روزهای سال در استان هرمزگان انجام گرفته سرکار خانم منا نحوی رئیس اداره ارتباطات و فن آوری اطلاعات هواشناسی هرمزگان به عنوان کوهنورد بانو در این گروه حضور داشته و به ارتفاعات قله ی نصیری کوه گنو صعود نمود .

گفتنی است با توجه به ویژگی های آب و هوایی این خطه از کشور عزیزمان ایران ، اقدام فوق یکی از کم یاب ترین رویدادها در حوزه ی کوهنوردی استان بشمار می رود .

 

 

 

برگزاری دوره ی آموزشی " آئین نگارش و مکاتبات اداری " دراداره کل هواشناسی هرمزگان

دوره آموزشی آموزشی " آئین نگارش و مکاتبات اداری " دراداره کل هواشناسی هرمزگان در حال برگزاری است .

 به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، نظر به ضرورت و اهمیت برقراری ارتباطات گفتاری و نوشتاری درون و برون سازمانی در معرفی اهداف و برنامه های سازمان به جامعه ی عمومی و حسب ضرورت اشراف و آگاهی پرسنل به شیوه های صحیح و رسمی نگارشی و با توجه به حضور نیروهای جدید الاستخدام و نیاز به آموزش و باز آموزی کلیه ی کارکنان ، ضمن هماهنگی با مدیریت آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان بسترهای لازم شامل فضای فیزیکی آموزشی و استاد متخصص مهیا و از تاریخ شنبه 98/4/22 دوره آموزشی  " نگارش و مکاتبات اداری " به مدت 24 ساعت طی چهار روز با حضور 37 نفر از پرسنل اداره کل در سالن خلیج فارس اداره کل هواشناسی استان هرمزگان در حال برگزاری است. گفتنی است دکتر رنجبر ، مدیر کل هواشناسی استان به کلیه ی همکاران شرکت  کننده در دوره از جمله روسا و کارشناسان ادارات و بخش های ستادی و نیز ادارات و ایستگاههای هواشناسی تابعه دوره و مدرس بر ضرورت و اهمیت برخورداری کلیه ی کارکنان از دانش و مهارت نگارش و مکاتبات رسمی تأکید نمودند .

شایان ذکر است سرکار خانم دکتر علیمرادی تدریس دوره ی یاد شده را بعهده دارند.

 

 

دیدار و نشست صمیمی فرمانده محترم بسیج ادارات و ارگانهای دولتی استان با مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان

فرمانده محترم بسیج ادارات و ارگانهای دولتی ضمن حضور در اداره کل هواشناسی هرمزگان با دکتر رنجبر ، مدیر کل هواشناسی استان دیدار و گفتگو کرد .

 

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، در مورخ 98/4/22 جناب سرهنگ شیخ زاده در معیت معاون مربوطه در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان حضور یافته و با دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی دیدار و گفتگو نمودند . در این نشست صمیمی دکتر رنجبر ضمن خوش آمد به ایشان به ضرورت و اهمیت حفظ دست آوردهای انقلاب از طریق احیاء فرهنگ بسیج و بسیجی و تداوم آن تفکر ارزشمند تأکید نموده و بر تلاش برای تحکیم و توسعه ی روابط فی مابین ادارات و فرماندهی بسیج استان اظهار امیدواری نمودند . در ادامه دکتر رنجبر به تفضیل به تبیین فرآیندهای هواشناسی و نحوه ی تولید داده و محصولات هواشناسی کاربردی متناسب با نیاز کاربران در سطوح مختلف جامعه پرداختند .

موضوع توفیق هواشناسی استان در مدیریت وقوع بارش و سیل اخیر فروردین ماه استان از دیگر موارد مطروحه در این نشست بود .

در پایان سرهنگ شیخ زاده ضمن اظهار خشنودی از عملکرد هواشناسی استان از اقدامات ارزشمند اداره کل هواشناسی استان قدردانی نمود .

 

 

برگزاری دوره های آموزشی و توسعه هواشناسی کاربردی در حوزه ی دریا ( تهک دریایی ) و تحلیل و کاربرد داده های هواشناسی دریایی در استان هرمزگان

طی پنج روز،  دو دوره ی آموزشی توسعه هواشناسی کاربردی در حوزه ی دریا ( تهک دریایی ) و تحلیل کاربرد داده های هواشناسی دریایی در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان برگزار گردید .  

 به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، در ادامه ی سلسله اقدامات مرتبط با آموزش و ظرفیت سازی درون سازمانی این اداره کل با همکاری مدیریت آموزش سازمان و در قالب تقویم آموزشی سال 98 از تاریخ 15 لغایت 19 تیر ماه دوره های آموزشی پیوسته شامل توسعه هواشناسی کاربردی در حوزه ی دریا ( تهک دریایی) به مدت 18 ساعت طی 3 روز و تحلیل و کاربرد داده های هواشناسی دریایی ، به مدت 12 ساعت طی دو روز در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان برگزار گردید.

دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان در روز آغازین برگزاری دوره خاطرنشان کرد، موقعیت جغرافیایی استان و مجاورت آن با پهنه های آبی خلیج فارس و دریای عمان به عنوان ظرفیتی عظیم و ارزشمند نیاز به توسعه ی هواشناسی کاربردی در این استان دو چندان می کند . وی اظهار داشت به دلیل قرابت و نزدیکی مأموریت های هواشناسی با حوزه ی حمل و نقل چهارگانه به ویژه حمل و نقل دریایی خوشبختانه در سایه ی تعامل با دستگاههای مرتبط و تولید محصولات هواشناسی دریایی ، هواشناسی استان در جایگاهی ویژه قرار گرفته است .

در ادامه ایشان اظهار امیدواری نمود در سایه تدبیر مدیریت عالی سازمان و توسعه ی ایستگاههای دریایی ثابت و سیار و همچنین آموزش و ظرفیت سازی کارشناسان و آشنایی و بروز رسانی دانش همکاران در حوزه ی دریا نوردی شاهد رویداد های خوب و چشمگیری در سطح استان و سازمان باشیم .

گفتنی است دوره ای مذکور توسط دکتر لایقی ، مدیر کل مرکز علوم جوی و اقیانوس شناسی سازمان تدریس و ارائه گردید .


 

 

 

اولین جلسه شورای اداری اداره کل هواشناسی استان هرمزگان در سال 1398

اولین جلسه شورای اداری اداره کل هواشناسی استان هرمزگان با حضور همکاران عضو شورای اداری برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، اولین جلسه شورای اداری اداره کل باحضور جناب آقای دکتر رنجبر مدیر کل و سایر همکاران عضو شورای اداری روز یکشنبه مورخ 98/4/16 ساعت 9 در سالن دانش برگزار شد .

جلسه با تلاوت قرآن مجید توسط آقای مهندس نیاستی آغاز گردید . سپس جناب آقای دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی استان ضمن خوش آمدگویی به همکاران ادارات و ایستگاههای تابعه و رؤسای بخش های ستادی اداره کل ، در خصوص مسائل مختلف به بحث و تبادل نظر پرداختند . ایشان خاطر نشان کردند هفته آینده پنجاه و چهارمین نشست مدیران در سازمان برگزار خواهد شد و مسائل مرتبط با 3 کارگروه تعیین شده در سازمان ( کارگروه فنی ، پیش بینی و پژوهشی و توسعه منابع انسانی ) مورد بررسی قرار خواهد گرفت .

ایشان در ادامه خواهان مشارکت و اظهار نظر ادارات هواشناسی شهرستان ها در خصوص مسائل مورد بررسی در کارزگروه فنی سازمان با توجه به عضویت اداره کل هواشناسی استان در این کارگروه شدند .

همچنین مصوبات جلسه قبلی توسط جناب آقای مهندس نیاستی قرائت شد و در خصوص مسائل مرتبط با اجرای برنامه عملیاتی پایش و توسعه هواشناسی کاربردی ( تهک ) ، تکمیل بولتن کشاورزی و بارگزاری توصیه های هواشناسی کاربردی ، رسیدگی به ایستگاه های بارانسنجی ،؛ ارسال به موقع قبوض ایستگاه ها به واحد مالی ، کنترل کمی و کیفی داده ها ، نواقص موجود در سامانه MCI  ، رسیدگی به ایستگاه ها و ادارات هواشناسی و ارتباط با فرمانداران شهرستان های استان بحث و تبادل صورت گرفت .

در پایان رؤسای بخش های مختلف اداره کل مسائل و مشکلات موجود در بخش و حوزه کاری خود را مطرح نموده و خواستار پیگیری و رفع مشکلات موجود شدند .

 

 

ششمین کنفرانس منطقه ای تغییر اقلیم

ششمین کنفرانس منطقه ای تغییر اقلیم

25 و 26 آبان ماه 1398

تهران – سازمان هواشناسی کشور

 آدرس لینک :    http://rccc.irimo.ir

 

دیدار معاون فنی و شبکه ایستگاههای هواشناسی هرمزگان و مدیر کل مرکز علوم جو و اقیانوسی سازمان هواشناسی کشور با فرماندار و مسئولین جزیره ابوموسی

معاون فنی و شبکه ایستگاهها ی هرمزگان و مدیر کل مرکز علوم جو و اقیانوسی سازمان هواشناسی کشور با فرماندار و مسئولین جزیره ابوموسی دیدار کردند .


به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، دکتر لایقی مدیر کل مرکز علوم جوی و اقیانوسی سازمان هواشناسی کشور به همراه مهندس عارفی ، معاون فنی و شبکه ایستگاههای استان و مهندس سیاحتگر، رئیس اداره هواشناسی شهرستان ابوموسی با حضور در فرمانداری شهرستان ابوموسی با مهندس پور بابایی فرماندارتاریخ 98/4/15 دیدار و گفتگو کردند .

فرماندار ابوموسی در این دیدار تقویت تجهیزات و امکانات هواشناسی برای بهره مندی از داده ها و تصمیم گیری را با توجه به شرایط و موقعیت جغرافیایی شهرستان ضروری دانست و بیان نمودند اگر هشدارهای هواشناسی دقیق تر با شد در تصمیم گیری صیادان و همچنین مسافرین برای سفرهای دریایی موثرتر خواهد بود .

در ادامه ی این دیدار عارفی ، معاون فنی هواشناسی استان در خصوص موضوع قرار گرفتن ایستگاه هواشناسی در طرح توسعه ی بندر در جزیره ابوموسی اذعان داشت ، حسب ضرورت و اهمیت حضور هواشناسی در جزیره و حساسیت خدمات هواشناسی ، هوانوردی و دریایی لازم است موقعیت هواشناسی ضمن تسلط به باند فرودگاه به منظور ارائه خدمات بهینه در حوزه ی هوانوردی به ساحل نیز دسترسی داشته تا امکان رکورد گیری های دریایی نیز جهت تولید محصولات هواشناسی دریایی فراهم گردد .

گفتنی است ایشان در ادامه افزود چنانچه سازمان محترم بنادر و دریانوردی متعهد ایجاد ساختمان و پلتفرم هواشناسی متناسب و منطبق با استانداردهای بین المللی WMO و ICAO گردد این اداره کل در خصوص جابجایی ایستگاه فعلی اعلام آمادگی می نماید و جابجایی ایستگاه موکول به تأسیس ایستگاه هواشناسی در موقعیت جدید از سوی سازمان بنادر و دریانوردی با نظارت فنی هواشناسی خواهد بود .

گفتنی است در این سفر عارفی ، معاون فنی و شبکه ایستگاههای استان در معیت دکتر لایقی با مدیریت فرودگاه جزیره لاوان نیز دیدار و گفتگو نموده و در خصوص ارتقاء کمی و کیفی خدمات هواشناسی هوانوردی بحث و گفتگو نمودند .

 

 

 

 

 

 

 

بازدید رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان جاسک از ایستگاه هواشناسی جاسک

رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان جاسک از ایستگاه هواشناسی جاسک بازدید نمودند .

 به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، آقای دکتر صبوری ، رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان جاسک از ایستگاه هواشناسی جاسک در تاریخ 98/4/5 بازدید نمودند .

طی این بازدید آقای مهندس شهابی ضمن تشریح کلیه ی فرآیندهای منجر به تولید محصولات و خدمات هواشناسی از جمله سنجش ، پایش ، پردازش و پیش بینی برای بازدید کنندگان به معرفی ادوات ، تجهیزات و امکانات ایستگاه و همچنین نحوه ی قرائت ، ثبت و گزارش پارامترهای جوی و نیز مبادله ی آنها در شبکه ملی و بین المللی ایستگاههای هواشناسی پرداخت .

در ادامه مقرر گردید به منظور حفظ و تعلیم روابط فی ما بین و برخورداری از امکانات موجود در ایستگاه هواشناسی هماهنگی های لازم در خصوص تعامل با دانشگاه و بازدید دانشجویان از ایستگاه به عمل آید .

در پایان آقای دکتر صبوری از زحمات و تلاشهای همکاران اداره کل و ایستگاه هواشناسی جاسک تشکر و قدردانی نمود .

 

 

بازدید فرماندار محترم شهرستان ابوموسی از اداره هواشناسی ابوموسی

فرماندار شهرستان ابوموسی و هیأت همراه از اداره هواشناسی بازدید نمودند .


به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، مهندس پوربابایی فرماندار محترم شهرستان ابوموسی با همراهی آقای حمزه بی نیاز ، بخشدار مرکزی و محسن بختیاری ، مدیر بنادر و دریانوردی در تاریخ 98/4/5 از اداره هواشناسی سینوپتیک ابوموسی بازدید نمودند . ضمن بازدید و آشنایی با رئیس و کارکنان این اداره از نزدیک در جریان عملکرد هواشناسی این شهرستان قرار گرفتند .

آقای سیاحتگر رئیس اداره هواشناسی ابوموسی ، گزارشی از فعالیت ها و همچنین توضیحاتی در خصوص ادوات و تجهیزات هواشناسی ارائه نمودند .

 

 

 

 

 

 

تجهیز ایستگاه هواشناسی ابوموسی به سامانه ی خودکار هواشناسی

ایستگاه هواشناسی ابوموسی به سامانه خودکار تجهیز شد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، حسب ضرورت و اهمیت برخورداری اداره هواشناسی شهرستان ابوموسی و پیگیری های دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی در تاریخ 98/4/4 از طریق معاونت فنی و شبکه ایستگاههای هواشناسی کشور ، یک دستگاه ایستگاه خودکار هواشناسی تهیه و توسط کارشناسان فنی استان در اداره هواشناسی ابوموسی نصب گردید .

شایان ذکر است در حال حاضر اداره هواشناسی ابوموسی همزمان دارای ادوات سنتی و خودکار می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

دیدار دو جانبه ی مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان با مسئولین ارشد شهرستانهای بندرلنگه و جزیره قشم

در سفری یک روزه  دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان ضمن بازدید از ایستگاه های مربوطه با مسئولین ارشد شهرستان های بندرلنگه و قشم دیدار و گفتگو نمود .

  به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان ، چهارشنبه مورخ 98/3/29 دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی استان به اتفاق معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی استان پس از بازدید از ایستگاه هواشناسی بندرخمیر و بررسی روند اقدامات مرتبط با جابجایی پلتفرم و پیگیری موارد مرتبط با ایستگاه ازجمله اختصاص بودجه از محل ردیف تملک دارائی های سرمایه ای شهرستان ، به شهرستان بندرلنگه عزیمت نموده و ضمن دیدار با جناب آقای نیکویی فرماندار شهرستان بندرلنگه ، پیرامون مسائل مختلف و مرتبط با ایستگاه هواشناسی سینوپتیک مستقر در فرودگاه و نیز پروژه ی جدید ایستگاه هواشناسی بحث ، گفتگو و تبادل نظر نمودند.

 قابل ذکر است طی این دیدار مبلغ 4500 میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی شهرستان به تکمیل اجرای پروژه ایستگاه هواشناسی جدید در فرودگاه بندرلنگه اختصاص یافت ، در ادامه ی این دیدار به پیشنهاد دکتر رنجبر ، مدیر کل هواشناسی، متفقاً از محل ایستگاه هواشناسی بندرلنگه بازدید و از نزدیک در جریان امور ایستگاه و روند پیشرفت پروژه جدید قرار گرفتند .

 پس ازخاتمه ی برنامه های بازدید در بندرلنگه ، دکتر رنجبر به اتفاق آقای عارفی معاون فنی اداره کل از مسیر بنادر پهل و لافت به جزیره قشم عزیمت نموده و پس از بازدید اولیه از ایستگاه هواشناسی فرودگاه جزیره قشم به منظور دیدار با مدیریت جدید بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد قشم در محل حضور یافتند .

 طی این نشست دکتر رنجبر ضمن تبریک انتصاب  جناب آقای پاک نژاد به سمت مدیر بنادر و فرودگاه های منطقه ی آزاد قشم پیرامون رفع موانع موجود در جهت تحکیم روابط و راهکارهای عملی مشترک به منظور نیل به ارتقاء کیفی خدمات هواشناسی هوانوردی به منطقه ی آزاد  قشم ضمن درخواست همکاری بیشتر از مدیریت بنادر و فرودگاه ها به ارائه ی طریق پرداختند .

 در ادامه ی این نشست بنا به پیشنهاد دکتر رنجبر، مدیر کل هواشناسی استان  به اتفاق جناب آقای دکتر پاک نژاد مدیریت جدید بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد قشم ، آقایان مهندس رجبی، مدیر فرودگاه و مهندس ملک ،معاون فنی و عملیاتی فرودگاه از محل پلتفرم و ساختمان اداری ایستگاه هواشناسی فرودگاه جزیره ی قشم بازدید به نمودند .

 در این بازدید ضمن بحث و تبادل نظر طرفین پیرامون بهبود وضعیت ایستگاه و ارتقاء کیفی خدمات ، پیشنهادات دکتر رنجبر مدیر کل مورد پذیرش قرارگرفته و  مقرر شد از طریق مدیریت بنادر و فرودگاه ها مورد پیگیری و اقدام قرار گیرد .

 در ادامه ی این بازدید دکتر رنجبر و مهندس عارفی به ساختمان ایستگاه هواشناسی دریایی قشم عزیمت نموده و از نزدیک وضعیت موجود ایستگاه را مورد بازدید قراردادند  .

گفتنی است بازدید های انجام شده در راستای اجرای برنامه عملیاتی شبکه پایش با رویکردی نوین و هدفمند صورت گرفته و  همچنان در سطح ادارات و ایستگاه های استان تداوم خواهد داشت .

 

 

 

 

 

 

برگزاری دومین کارگاه آموزشی مبانی هواشناسی در معاونت آموزشی فرماندهی نیروی انتظامی

دومین کارگاه آموزشی مبانی هواشناسی در معاونت آموزشی فرماندهی نیروی انتظامی برگزار شد .

 به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، در ادامه ی اولین کارگاه آموزشی با حضور افسران نیروی انتظامی استان هرمزگان در محل اداره کل هواشناسی استان ، دومین کارگاه آموزشی با عنوان مبانی هواشناسی  مورخ 98/3/28 در محل معاونت آموزشی فرماندهی انتظامی استان هرمزگان برگزار گردید .

در این کارگاه ، که توسط مهندس عارفی ، معاون فنی و شبکه ایستگاههای هواشناسی استان تدریس و  ارائه گردید ، سر فصل هایی شامل ، متغیرهای جوی ، تقسیمات عمودی جو ، گردش عمومی ، پدیده های هواشناسی و ابرشناسی به شرکت کنندگان ارائه گردید . گفتنی است حسب درخواست معاونت فرماندهی انتظامی آموزشی کارکنان شامل افسران و درجه داران نیروی انتظامی در این استان ،همچنان ادامه خواهد داشت .

 

برگزاری کارگاه آموزشی معرفی فرآیندهای هواشناسی برای کارکنان فرماندهی انتظامی استان هرمزگان

افسران فرماندهی نیروی انتظامی استان هرمزگان در کارگاه آموزشی هواشناسی شرکت نمودند .

 به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، در راستای سلسله اقدامات مرتبط با ظرفیت سازی در سطح جامعه، برابر هماهنگی های انجام شده از سوی فرماندهی محترم نیروی انتظامی استان هرمزگان، صبح روز یکشنبه مورخ 98/3/26 جلسه ظرفیت سازی در قالب کارگاه آموزشی یک روزه با حضور 24 نفر از افسران در حال آموزش فرماندهی نیروی انتظامی استان هرمزگان در محل اداره کل هواشناسی استان برگزار گردید . گفتنی است قبل از برگزاری نشست، ضمن بازدید از ایستگاه هواشناسی سینوپتیک، جو بالای بندرعباس افسران نیروی انتظامی با انواع ایستگاه هواشناسی، ادوات، تجهیزات و فرآیندهای منجر به تولید و توزیع داده های جوی در ایستگاهها آشنا شدند . در ادامه ضمن حضور در سالن مانیتورینگ مرکز پیش بینی استان در خصوص نحوه ی تهیه و تولید انواع پیش بینی های جوی و اقلیمی مطالبی برای ایشان ارائه گردید.

مقرر گردید دومین جلسه ی آموزش فرآیندهای هواشناسی برای افسران فرماندهی نیروی انتظامی در قالب آموزش تئوری در آینده ی نزدیک برگزار گردد .

گفتنی است آموزش و ظرفیت سازی این دوره  به عهده ی آقای عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاههای هواشناسی استان می باشد. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حضور نماینده فرماندهی نیروی انتظامی استان هرمزگان در اداره کل هواشناسی استان

حضور نماینده نیروی انتظامی استان هرمزگان در اداره کل هواشناسی جهت فراهم نمودن زمینه های لازم جهت همکاری با این کل

 به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، به منظور تحکیم و توسعه ی روابط بین اداره کل هواشناسی و فرماندهی نیروی انتظامی در زمینه های آموزشی روز جاری مورخ 98/3/22 نماینده محترم فرماندهی مذکور در این اداره حضور یافته و در خصوص فراهم نمودن زمینه های لازم جهت همکاری با مدیر کل هواشناسی استان  بحث و گفتگو نمودند.

بر این اساس مقرر شد طی روزهای آتی ضمن حضور فرماندهان نیروی انتظامی شهرستانهای تابعه در اداره کل هواشناسی همایش پیرامون معرفی فرآیندهای هواشناسی برگزار گردد.

 

برگزاری مسابقه مفاهیم قرآن ویژه ماه مبارک رمضان در اداره کل هواشناسی

مسابقه مفاهیم قرآن کریم ویژه مبارک ماه رمضان در اداره کل هواشناسی برگزار شد .  

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان ،  یک دوره مسابقه مفاهیم قرآن، با حضور مدیریت، معاون فنی و شبکه ایستگاهها و همکاران ستادی این مجموعه مورخ 98/3/7 در محل نمازخانه اداره کل بعد از برگزاری نماز جماعت برگزار شد، در پایان مسابقه به قید قرعه دو نفر از کارکنان برنده اعلام شدند .اعزام آقای شهرام سالاری ، رئیس هیأت شطرنج استان هرمزگان تنها داور بین المللی شطرنج مسابقات قهرمانی آسیا به کشور چین

آقای شهرام سالاری کارشناس اداره کل هواشناسی استان هرمزگان به عنوان داور بین المللی در مسابقات قهرمانی انفرادی زنان و مردان آسیا عازم کشور چین خواهد شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، برای اولین بار در تاریخ شطرنج استان هرمزگان ، آقای شهرام سالاری کارشناس اداره کل هواشناسی استان هرمزگان به مسابقات قهرمانی آسیا درکشور چین اعزام می شود .

آقای شهرام سالاری رئیس هیات شطرنج استان هرمزگان تنها داور بین المللی شطرنج استان به عنوان داوربین المللی  کشور ایران از تاریخ 14 لغایت 29 خرداد ماه 1398 در مسابقات قهرمانی انفرادی زنان و مردان آسیا به میزبانی شهر زینگ تای در کشور چین ، از طرف فدراسیون شطرنج ایران اعزام خواهد شد .

 

بازدید فرماندار شهرستان جاسک از ایستگاه هواشناسی جاسک

فرماندار و رئیس ستاد بحران شهرستان جاسک از ایستگاه هواشناسی جاسک بازدید نمودند.


به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، فرماندار محترم شهرستان جاسک مورخ 98/3/1 از ایستگاه هواشناسی جاسک بازدید نمودند.

در این بازدید مهندس رادمهر فرماندار محترم جاسک اظهار داشت هواشناسی جاسک از لحاظ قدمت چهارمین هواشناسی در کشور است و با توجه به قرار گرفتن ساختمان هواشناسی در حریم ساحل و همچنین فرسوده بودن آن با پیگیری های اداره کل هواشناسی استان به دنبال رایزنی با نیروی دریایی ارتش جهت جا به جایی اداره هواشناسی به فرودگاه شهدای هفتم آذر جاسک هستیم .

فرماندار و رئیس ستاد بحران شهرستان جاسک ضمن تشکر از اداره کل هواشناسی استان و شهرستان ، از ادوات و تجهیزات ایستگاه هواشناسی جاسک بازدید نمودند .

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدار دوجانبه ی مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان و هیأت همراه با فرماندار شهرستان رودان

دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان به اتفاق هیأت همراه ضمن دیدار با فرماندار محترم شهرستان رودان از اداره هواشناسی سینوپتیک تکمیلی رودان بازدید نمودند .

 به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، در ادامه ی سلسله بازدیدهای ادواری از ادارات و ایستگاههای هواشناسی تابعه منطبق با برنامه ی عملیاتی شبکه پایش در سال 98 ، صبح روز 98/2/31 ، دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان به اتفاق آقای عارفی ، معاون فنی شبکه ایستگاههای استان و هیأت همراه  (روسای بخش های ستادی )  در شهرستان رودان  حضور یافته و با جناب آقای غلامپور فرماندار محترم شهرستان دیدار و گفتگو کردند .طی این دیدار فرماندار شهرستان ضمن تقدیر و تشکر از خدمات ارزشمند هواشناسی به ویژه در جریان وقوع بارش های فروردین ماه 98 و اثرات و تبعات مفید و مثبت آن بر کاهش خسارات ناشی از بارش ها و سیلاب های شهرستان به دلیل پیش آگاهی و آمادگی قبلی به ضرورت حمایت و پشتیبانی از هواشناسی و بروز رسانی زیر ساخت های مربوطه تأکید نمودند.طی این دیدار متقابلاً فرماندار شهرستان رودان به اتفاق دکتر رنجبر و هیأت همراه در ایستگاه هواشناسی شهرستان حضوریافتند.

دکتر رنجبر، مدیر کل هواشناسی استان نیز ضمن تقدیر و تشکر از حمایت های مجموعه ی فرمانداری شهرستان از هواشناسی و توضیح و تشریح کلیه فرآیندهای هواشناسی با تأکید بر پیش بینی، خواستار تداوم روابط فی مابین هواشناسی و دستگاههای مرتبط به ویژه فرمانداری و مدیریت بحران شهرستان و سایر دستگاههای مرتبط شدند. دکتر رنجبر ارائه خدمات و محصولات با کیفیت هواشناسی را منوط به توسعه و تجهیز و تکمیل و به روزرسانی زیر ساخت های عنوان نمود و از نماینده ی عالی دولت در شهرستان تقاضای حمایت و مساعدت بیش از پیش داشتند.

 

 

تماس با ما

آدرس پستی : بندرعباس- میدان خلیج فارس - جنب بوستان قائم – مرکز تحقیقات هواشناسی کاربردی استان هرمزگان         کد پستی :  ۱۹۶۹۵- ۷۹۱۹۷          تلفن : ۹۳ - ۳۳۶۷۵۳۹۰ - ۰۷۶         نمابر :  ۳۳۶۷۰۷۲۶ - ۰۷۶
پست الکترونیکی : research@hormozganmet.ir         پایگاه اطلاع رسانی: www.hormozganmet.ir

افراد آنلاین : 17 | بازديد امروز : 356 | بازديد روز گذشته : 615 | بازديد اين هفته : 5065 | بازديد اين ماه : 13004 | مجموع آمار بازديد ها : 1546819

© تمامی حقوق مادی و معنوی نزد اداره کل هواشناسی استان هرمزگان محفوظ میباشد.

طراحی شده در دانــاوب