شعار روز جهانی هواشناسی: آماده باش جوی، هوشیاری اقلیمی
A+ A- تاریخ بروزرسانی: پنج شنبه 25 مرداد ماه 1397

پیام تبریک ریاست محترم سازمان هواشناسی کشور به مناسبت روز خبرنگار

بازدید دوروزه ی معاون فنی و شبکه ی ایستگاه ها و رئیس اداره شبکه پایش اداره کل هواشناسی استان هرمزگان از ادارات و ایستگاه های هواشناسی شرق استان هرمزگان

بازدید معاون فنی و شبکه ی ایستگاه ها و  رئیس اداره شبکه پایش استان هرمزگان از ادارات و ایستگاه های هواشناسی شرق استان هرمزگان

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، منظوردیدار و گفتگو با همکاران ،  بررسی روند اجرای برنامه عملیاتی توسعه ی هواشناسی کاربردی (تهک) و برنامه ی عملیاتی شبکه ی پایش با تمرکز بر آموزش و ظرفیت سازی همکاران در شهرستان ها ، بازدید از ادوات ، زیرساخت های مخابراتی و برنامه های کاربردی ورسیدگی به درخواست های پرسنلی ،  همچنین  دیدار با مسئولین شهرستان های شرق استان ، طی روزهای دهم و یازدهم مردادماه ، معاون فنی و شبکه ایستگاه ها ی استان به اتفاق رئیس اداره شبکه پایش ضمن حضور در شهرستان های بشاگرد، بندرجاسک و میناب از نزدیک روند اقدامات و فعالیت های ادارات و ایستگاه های مذکور را مورد بررسی و ارزیابی قراردادند . دراین دیدارکه  با هدف ظرفیت سازی به عنوان راه و روشی نظام مند و برنامه ریزی شده در ایجاد تغییر در نگرش ها و باورها در درون و بیرون سازمان و روشنگری ، آشناسازی و تقویت بدنه ی مدیریتی و کارشناسی لایه های سوم و چهارم جامعه شامل شهرستان ها و روستاهای تابعه انجام گردید ،  پیرامون دانش ، کاربرد و نقش بی بدیل محصولات و خدمات هواشناسی در توسعه ی شهرستان ها و محافظت از زیرساخت ها و کاهش خسارات ناشی از وقوع بیهنجاری های جوی و اقلیمی ونیز آشکارسازی رفتار اقلیم در آینده و آثار و تبعات آن بر منابع آب و خاک به منظور اخذ تصمیمات مناسب در استفاده و بهره برداری بهینه از منابع و نیز چگونگی استفاده از این دانش در بهره گیری از فرصت های موجود ارائه و مورد بحث و گفتگو قرارداده شد. گفتنی است جلسه دیسکاشن روز چهارشنبه مورخ 97/05/10 مطابق برنامه ریزی قبلی ، با حضور معاون مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بشاگرد در محل ایستگاه برگزار گردید . دیدار و گفتگو با فرماندار شهرستان بشاگرد با هدف ظرفیت سازی لایه ی سوم نیز از دیگر دست آوردهای این بازدید بود.

 

 

 

 

 

 

 

نشست ظرفیت سازی با حضور مدیران و کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان

نشست ظرفیت سازی با حضور مدیران و کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، نظر به اهمیت عنصر ظرفیت سازی  به عنوان راه و روشی نظام مند و برنامه ریزی شده در ایجاد تغییر در نگرش ها و باورها در درون و بیرون سازمان و لزوم روشنگری ، آشناسازی و تقویت بدنه ی مدیریتی و کارشناسی ارگان ها و نهادهای استانی به ویژه دستگاه های متصدی توزیع بودجه و اعتبار ، پیرامون دانش ، کاربرد و نقش بی بدیل محصولات و خدمات هواشناسی در توسعه و محافظت از زیرساخت ها و کاهش خسارات ناشی از وقوع بیهنجاری های جوی و اقلیمی ونیز آشکارسازی رفتار اقلیم در آینده و آثار و تبعات آن بر منابع آب و خاک به منظور اخذ تصمیمات عقلانی و منطقی در استفاده و بهره وری منابع و نیز چگونگی بهره گیری از این دانش در بهره گیری از فرصت های موجود در پهنه های خشکی و دریا در استان هرمزگان ، روز چهارشنبه مورخ 97/05/10 مطابق برنامه ریزی قبلی ، جلسه ای با حضور جناب آقای عباس منتظری ، معاون محترم هماهنگی برنامه و بودجه ی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان در معیت جمعی از مدیران و کارشناسان سازمان مذکور و نیز مدیرکل شهرک های صنعتی استان هرمزگان در این اداره کل برگزار گردید.

طی این نشست هدفمند ، جناب آقای دکتررنجبر ، مدیر کل هواشناسی استان ، با تاٌکید بر موارد فوق الذکر به تبیین طرح راهبردی سازمان هواشناسی کشور شامل ، اهداف ، آرمان ها ، چشم انداز و راهبردها و نیز  برنامه ی عملیاتی توسعه ی هواشناسی کاربردی( تهک ) در حوزه های مختلف اعم از خشکی و دریا ، همچنین به تفصیل به  اهمیت و ضرورت اجرای برنامه ی مذکور در توسعه ی منطقی ، متناسب و  متوازن استان در زمینه های کشاورزی ،صنایع ، شهر سازی ، حمل و نقل دریایی ، هوایی ، زمینی و ریلی ، صیادی ، شیلات ، محیط زیست پرداختند . تبیین سند آشکار سازی و اهمیت پیش آگاهی های مندرج در سند مذکور در تصمیم سازی و تصمیم گیری ها در حوزه ی مختلف با محوریت آب و چالش های پیرامون آن از دیگر موارد ارائه شده در این نشست بود.

طرح پرسش های علمی و اجرایی از سوی  حضار و پاسخ از سوی مدیریت و کارشناسان این اداره کل از دیگر برنامه های این نشست بوده است.

 

 

 

 

اهدای خون کارکنان اداره کل هواشناسی به مناسبت هفته انتقال خون

اهدای خون کارکنان اداره کل هواشناسی هرمزگان

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، به مناسبت گرامیداشت هفته انتقال خون روز سه شنبه 9 خرداد ماه کارکنان این اداره کل با حضور در سازمان انتقال خون استان در عملی خیرخواهانه نسبت به اهدای خون به نیازمندان اقدام نمودند . این اقدام در راستای ترویج فرهنگ انتقال خون و نمایش جلوه ای از ایثار صورت گرفت.

 

برگزاری نمایشگاه نماز و فضای مجازی در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، نمایشگاه با محوریت نماز و فضای مجازی با همکاری دبیر ستاد اقامه نماز اداره کل هواشناسی و روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

ضمن بازدید مدیر کل، معاون فنی و شبکه ایستگاه ها، دبیر ستاد اقامه نماز، امام جماعت و تأثیرگذاری پیام های نمایشگاه برای کارکنان، مورد استقبال مراجعین به اداره کل نیز قرار گرفت. در راستای ترویج فرهنگ نورانی و مهدویت و در حاشیه این نمایشگاه با روابط عمومی ستاد اقامه نماز در خصوص همکاری فی مابین رایزنی و گفتگو شد.

 

 

 

 

 

برگزاری کارگاه آموزشی و فرهنگی با موضوع نقش مدیریت در تحکیم و ترویج حیا، عفاف و حجاب در محیط کاردر اداره کل هواشناسی استان هرمزگان

برگزاری دوره آموزشی مدیریت در تحکیم و ترویج حیا، عفاف و حجاب در هفته عفاف و حجاب

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، با حضور حجت الاسلام والمسلین دکتر میرزایی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان هرمزگان، به مناسبت گرامیداشت هفته عفاف و حجاب ، دوره آموزشی نقش مدیریت در تحکیم و ترویج حیا، عفاف و حجاب ، در سالن خلیج فارس اداره کل هواشناسی برگزار شد.

در این جلسه که با حضور معاون فنی و شبکه ایستگاهها استان و جمعی از پرسنل اداره کل برگزار گردید. به تبین و تشریح حفظ کرامت و شخصیت زنان و تحکیم بنیان خانواده به عنوان مهمترین آثار حجاب پرداخته شد.

در ادامه بطور برجسته پیرامون 3 اصل مهم در حجاب شامل 1- حجاب به معنی پوشش روح و جسم 2- ضرورت و اهمیت عفاف و حجاب برای زن و مرد 3- اصل احترام به قانون بحث و گفتگو شد.

و در پایان از سایر بخش های اداره کل از جمله  پیش بینی بازدید نمودند.


 

 

 

 

کسب رتبه اول دوره تصدی شغل بدو خدمت توسط سرکار خانم مهندس راحله رمضانی کارشناس اقلیم ساحل و دریا

مراسم تجلیل از رتبه های برتر دوره آموزش تصدی شغل بدو خدمت

  به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، در مراسمی که با حضور معاون محترم وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور جناب آقای دکتر پرهیزکار ، در پژوهشکده هواشناسی مورخ 97/4/12 برگزار گردید. سرکار خانم راحله رمضانی، کارشناس اقلیم دریا و ساحل از گروه مطالعات و تحقیقات هواشناسی هرمزگان ، دوره آموزش تصدی شغل بدو خدمت موفق به کسب رتبه اول در سطح سازمان و دریافت لوح تقدیر از سوی ریاست محترم سازمان هواشناسی کشور شد.

 

 

آدرس پورتال جدید، مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی کشور

آدرس پورتال جدید، مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی کشور

                                                                                                                                                  ndc.irimo.ir                                                                                                                      

نشست توجیهی عفاف و حجاب در اداره کل هواشناسی هرمزگان

جلسه عفاف و حجاب بانوان اداره کل هواشناسی هرمزگان

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، نشست توجیهی عفاف و حجاب ، با حضور استاد حوزه ، سرکار خانم پیوسته و جمعی از همکاران این اداره کل پیرامون اصلاح رفتار و شخصیت زنان برگزار گردید .

در این نشست از ارزش های معنوی حجاب در اسلام به عنوان یک امر مهم و ضروری در مقابل آلودگی ها و ناهنجاری های اجتماعی نامیده شد . در پایان به سوالات همکاران در خصوص موضوع عفاف و حجاب مطرح و پاسخ داده شد.

برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب

نمایشگاه عفاف و حجاب به همت واحد شورای امر به معروف و نهی از منکر در اداره کل هواشناسی هرمزگان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، در راستای تحقق اهداف عالی فرهنگی و حفظ و احیاء ارزشهای اسلامی، شورای امر به معروف و نهی از منکر هواشناسی استان هرمزگان، مبادرت به برگزاری  نمایشگاه عفاف و حجاب در محل نمازخانه این اداره کل نمود.

 

 

اولین نشست هم اندیشی کارشناسان ناحیه 4 هواشناسی کشاورزی در استان خوزستان

اولین نشست هم اندیشی کارشناسان حوزه هواشناسی کشاورزی کشور

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، اولین نشست هم اندیشی و گرد همایی نمایندگان و کارشناسان ناحیه 4 هواشناسی کشاورزی کشورمورخ 97/4/17 به میزبانی هواشناسی خوزستان در محل سالن اجتماعات آن اداره کل برگزار شد .

در این نشست که آقای مهندس عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان به نمایندگی استان حضور داشت با تبیین سند شرح وظایف نمایندگان نواحی هفت گانه هواشناسی کشاورزی و تهک و پرداختن به موضوعاتی نظیر سنجش و پایش ، پردازش و تولید محصول ، توسعه هواشناسی کابردی (تهک) در کشاورزی ، ساماندهی امور ساختاری مرکز تحقیقاتی هواشناسی کشاورزی و ساز و نحوه ی مدیریت ناحیه 4 تشریح و مورد بررسی قرار گرفت .

در پایان آقایان مهندس رضا زاده مشاور عالی سازمان ، مهندس حقیقت مدیر شبکه پایش هواشناسی کشور و مهندس ایزد فر رئیس اداره سینوپتیک نیز در این نشست حضور یافتند .

 

 

 

گرامیداشت هفته حجاب و عفاف

برگزاری مسابقه نماز بین کارکنان هواشناسی استان هرمزگان

برگزاری مسابقه نماز با هدف دانش افزایی عمومی کارکنان با آثار و برکات نماز

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، به همت ستاد اقامه نماز اداره کل مسابقه کتابخوانی از برگزیده سخنان امام جماعت در محل نماز خانه اداره کل هواشناسی مورخ 97/4/6 برگزار گردید و در پایان مسابقه به قید قرعه سه نفر از کارکنان جوایزی اهدا شد.

 

 

برگزاری جلسه پروتکل سرمازدگی در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان

اولین جلسه هماهنگی اجرای پروتکل سرمازدگی در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، اولین جلسه هماهنگی اجرای پروتکل سرمازدگی به منظور بررسی فرایند اجرا با حضور معاون اداره کل و اعضای کمیته راهبردی تهک هرمزگان در مورخ 97/4/3 برگزار گردید.

 

 

بازدید تیم فنی اداره کل هواشناسی از ایستگاههای استان هرمزگان

بازدید تیم فنی از ایستگاههای حاجی آباد ، رودان ، میناب و بشاگرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، در راستای اجرای برنامه عملیاتی شبکه پایش در سال 97 تیم فنی اداره کل هواشناسی متشکل از رئیس و کارشناس اداره فنی مهندسی تجهیزات  در تاریخ های 97/3/28 و 97/4/3  از ایستگاههای حاجی آباد ، اقلیم شناسی تنگ زاغ و فارغان ، رودان ، میناب و بشاگرد بازدید نمودند.

 

 

 

 

 

 

 

 

مراسم ضیافت افطاری ماه مبارک رمضان کارکنان اداره کل هواشناسی هرمزگان

سنت حسنه ضیافت افطاری در اداره کل هواشناسی هرمزگان

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، در مورخ سه شنبه 22 خرداد مصادف با 27 ماه مبارک رمضان ، مراسم ضیافت افطاری به همت پرسنل این مجموعه ، با حضور مدیر کل ، معاون فنی و شبکه ایستگاهها ، امام جماعت و کارکنان برگزار گردید . شایان ذکر است بعد از اقامه نماز جماعت مغرب و اعشاء مسابقه تفسیر قرآن نیز با شرکت همکاران برگزار و جوایزی اهداء شد.

 

 

 

 

برگزاری مسابقه فرهنگی ویژه ماه مبارک رمضان در اداره کل هواشناسی

برگزاری مسابقه به مناسبت ایام مبارک ماه رمضان  

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان ماه عبادت و بندگی یک دوره مسابقه فرهنگی با حضور مدیریت، معاون فنی و شبکه ایستگاهها و همکاران ستادی این مجموعه مورخ 97/3/20 در محل نمازخانه اداره کل بعد از برگزاری نماز جماعت و سخنرانی در خصوص این ماه مبارک با هدف ترویج فرهنگ انسان ساز قرآن کریم و ایجاد آشنایی کارکنان برگزار شد در پایان مسابقه به قید قرعه سه نفر از کارکنان برنده اعلام شدند.


 

 

برگزاری جلسه تحکیم بنیان خانواده و بررسی راهکارها در اداره کل هواشناسی هرمزگان

جلسه بررسی راه کارهای تحکیم بنیان خانواده

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، با تدریس دکتر شاهرخ خانی استاد دانشگاه ، مشاور و روانشناس ، جلسه ای در زمینه جایگاه مهم خانواده بعنوان کوچکترین نهاد اجتماع، در سالن دانش اداره کل هواشناسی هرمزگان برگزار شد. در این جلسه که با حضور مدیریت، معاون فنی و شبکه ایستگاهها و جمعی از پرسنل برگزار گردید  عوامل حفظ و تحکیم خانواده و راهکارهای اساسی در این زمینه مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

 

تشکیل کارگروه استقرار میز خدمت در هواشناسی هرمزگان

در راستای اجرای ماده 17 تصویب نامه ی شورای عالی اداری با عنوان حقوق شهروندی در نظام اداری جلسه کارگروه میز خدمت با حضور اعضاء کارگروه و به ریاست آقای دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی استان تشکیل شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، جلسه کارگروه میز خدمت به منظور بررسی بیشتر ارائه خدمات به موقع و آسان به مراجعه کنندگان و ارتقاء رضایتمندی آنان از عملکرد اداره کل در محل سالن دانش هواشناسی استان تشکیل شده بود در خصوص چگونگی استقرار و ارائه خدمات حضوری و الکترونیکی در میز خدمت بحث و گفتگو و نتیجه گیری شد.

 

مصاحبه خبری امر به معروف

مصاحبه خبری با رئیس شورای امر به معروف با محورهای ماه مبارک رمضان، امربه معروف و شعار سال

 به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، رییس شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل هواشناسی ضمن تبریک و تهنیت حلول ماه مبارک رمضان، ماه رمضان، را ماه اراده و رهایی از زنجیرهای درونی و تزکیه نفس دانست و افزود: ماه رمضان عرصه بسیاری از تکالیف شرعی مان از جمله امر به معروف و نهی از منکر است و این ماه فرصت مناسبی جهت ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر است.

همچنین افزود : جلوگیری از روزه خواری به صورت علنی در ملأ عام در این ماه از مصادیق بارزی است که نیاز به انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر را دو چندان کرده و وظیفه شرعی و قانونی همه ماست که در زمینه برخورد با تظاهر روزه خواران در ماه رمضان  بی تفاوت نباشیم بلکه با تذکر و امر به معروف و نهی از منکر از ارتکاب هر گونه عمل ناپسند جلوگیری کنیم.

رییس شورای امر به معروف و نهی از منکر با تأکید بر اهمیت این دو فریضه مهّم الهی ، گفت: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه شخص و یا گروه خاصی نیست بلکه دعوت خداوند متعال برای همه انسان‌هاست و همه ما وظیفه داریم تا دعوت حق تعالی را در اقامه این دو اصل مهّم الهی قدم پیشه کنیم چرا که این دو فریضه الهی ضامن حیات اسلام است، از این رو بازتاب بخش عمده‌ای از ناهنجاری‌های اجتماعی عدم توجه به این دو اصل است.

وی در ادامه تصریح کرد:یکی از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی که باید به آن توجه ویژه داشت بحث حجاب و عفاف است،چرا که توجه ویژه مردان و زنان مسلمان به امر حجاب و عفاف و رعایت آن در کنار حفظ حرمت و کرامت انسانی موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

رییس شورای  امر به معروف و نهی از منکر اداره کل هواشناسی  در ارتباط با استمرار برنامه های تذکر لسانی و تبلیغ و ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه بیان داشت: هر ساله ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان نسبت به تشکیل تیم‌های تذکر لسانی ضمن شناسایی افراد متدین و داوطلب به منظور انجام فریضه اجتماعی در سطح اداره  اقدام کرده و همه هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های قضایی و انتظامی و اماکن، بسیج، اصناف و دیگر ارگان‌های سطح استان نیز انجام شده است.

وی ادامه داد:  در این راستا یادآوری می شود به اینکه اجرای برنامه های شورای  امر به معروف ونهی از منکر اختصاص به زمان خاصی ندارد و همچنان در تمامی فصول سال قابل اجرا است.

وی اذعان داشت: شورای  امر به معروف نهادی است خدمتگزار و همسو با آرمان ها و اهداف و سیاست های نظام جمهوری اسلامی که در راستای ترویج فرهنگ همگانی کردن امر به معروف و نهی از منکر و ترغیب آحاد جامعه به اجرای این فریضه با تأکید بر تذکر لسانی و تقویت نظارت عمومی در امر سیاستگذاری و انجام فعالیتهای نظارتی و حمایتی و هماهنگی های ستادی و بین دستگاه ها و سازمان ها مبادرت می نماید. 

مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان با اشاره به نامگذاری سال‌جاری به‌ عنوان سال حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری بیان کرد: در واقع رهبر معظم انقلاب با این نامگذاری، جامعه را امربه‌معروف و نهی از منکر کرده است.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از کالای خارجی نتیجه‌ای جز بیکاری نداشته و بیکاری جوانان نیز مشکلات فراوانی را به دنبال دارد، با توجه به این موضوع رسالت و وظیفه ما آگاه‌سازی جامعه است.

وی  بابیان اینکه در جامعه امروز همه دستگاه‌ها و نهادهایی که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند، بزرگ‌ترین مصرف‌کننده در جامعه هستند، ادامه داد: با توجه به این مسئله، برای حمایت از کالای داخلی اگر بنا بر خرید ملزومات اداری باشد، باید از خریدهای تولید داخلی استفاده شود.

وی اضافه کرد: در دنیای امروز همه به دنبال منافع خودشان هستند، ما نیز باید برای تأمین منافع ملت خودمان، برنامه‌ای دقیق داشته باشیم.

وی بابیان اینکه دستورات رهبری دستور اداری و تکلیف شرعی تلقی می‌شود، ادامه داد: با توجه به این موضوع، دستورات را باید به یکدیگر یادآور شویم و در این صورت با توجه به گسترده بودن دایره شمول امربه‌معروف و نهی از منکر، هرکس به وظیفه خود عمل کند.

 

 

تماس با ما

آدرس پستی : بندرعباس- میدان خلیج فارس - جنب بوستان قائم – مرکز تحقیقات هواشناسی کاربردی استان هرمزگان         کد پستی :  ۱۹۶۹۵- ۷۹۱۹۷          تلفن : ۹۳ - ۳۳۶۷۵۳۹۰ - ۰۷۶         نمابر :  ۳۳۶۷۰۷۲۶ - ۰۷۶
پست الکترونیکی : research@hormozganmet.ir         پایگاه اطلاع رسانی: www.hormozganmet.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی نزد اداره کل هواشناسی استان هرمزگان محفوظ میباشد.

طراحی شده در دانــاوب