شعار روز جهانی هواشناسی: آماده باش جوی، هوشیاری اقلیمی
A+ A- تاریخ بروزرسانی: جمعه 23 آذر ماه 1397

حضورجناب آقای دکتر عباس رنجبر، رئیس محترم پژوهشکده سازمان هواشناسی در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان و بازدید از سالن مانیتورینگ پیش بینی به روایت تصویر

 

نشست ظرفیت سازی تهک و تبیین برنامه های پروتکل مواجهه سرمازدگی در هواشناسی استان هرمزگان

برگزاری جلسه پروتکل مواجهه با سرمازدگی دراداره کل هواشناسی استان هرمزگان

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، در پی عملیاتی شدن برنامه پروتکل مواجهه با سرمازدگی در مورخ 97/9/11 جلسه ای با حضور نماینده ی جهاد کشاورزی سرکار خانم مهندس صفائی پور در معیت کارشناس مربوطه ، معاون فنی شبکه ایستگاههای هواشناسی استان و اعضاء کارگروه پروتکل مذکور در اتاق معاونت برگزار گردید .

در این نشست ضمن تشریع برنامه های پروتکل شامل اقدامات قبل از وقوع سرمازدگی ، حین وقوع و بعد از وقوع ، شرح وظائف دستگاههای مرتبط با اجرای پروتکل تشریح و تبیین گردید . گفتنی است پروتکل مواجهه با سرمازدگی برای اولین بار در استان هرمزگان و در شهرستانهای هفت گانه شامل مرکز استان ( بندرعباس ) ، بشاگرد ، رودان ، میناب ، حاجی آباد ، بستک و پارسیان در حال اجراء می باشد . در این دیدار و نشست نماینده ی جهاد کشاورزی استان به همراه کارشناس مربوطه ضمن حضور در سالن مانیتورینگ پیش بینی با کلیه ی فرآیندهای سنجش و پایش پردازش و پیش بینی و تولید و توزیع محصولات هواشناسی کاربردی در قالب برنامه های مرتبط با سامانه ی خودکار توسعه هواشناسی کاربردی ( تهک ) آشنا شدند.

 

 

 

 

 

نشست ظرفیت سازی تهک و تبیین برنامه های پروتکل مواجهه سرمازدگی

جلسه پروتکل مواجهه با سرمازدگی در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، در پی عملیاتی شدن برنامه پروتکل مواجهه با سرمازدگی در مورخ 97/9/8 جلسه ای با حضور معاون محترم سرپرستی بانک کشاورزی و مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان هرمزگان در معیت کارشناس مربوطه ، معاون فنی شبکه ایستگاههای هواشناسی استان و اعضاء کارگروه پروتکل مذکور در اتاق معاونت برگزار گردید .

در این نشست ضمن تشریع برنامه های پروتکل شامل اقدامات قبل از وقوع سرمازدگی ، حین وقوع و بعد از وقوع ، شرح وظائف دستگاههای مرتبط با اجرای پروتکل تشریح و تبیین گردید . گفتنی است پروتکل مواجهه با سرمازدگی برای اولین بار در استان هرمزگان و در شهرستانهای هفت گانه شامل مرکز استان ( بندرعباس ) ، بشاگرد ، رودان ، میناب ، حاجی آباد ، بستک و پارسیان در حال اجراء می باشد . در این دیدار و نشست معاون محترم سرپرستی بانک کشاورزی به همراه کارشناس مربوطه ضمن حضور در سالن مانیتورینگ پیش بینی با کلیه ی فرآیندهای سنجش و پایش پردازش و پیش بینی و تولید و توزیع محصولات هواشناسی کاربردی در قالب برنامه های مرتبط با سامانه ی خودکار توسعه هواشناسی کاربردی ( تهک ) آشنا شدند.

 

 

پیام تبریک ریاست محترم سازمان برای میلاد با سعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)

بازدید دانش آموزان مدرسه شهدای کربلا شهرستان رودان از ایستگاه هواشناسی شهرستان رودان به روایت تصویر

بازدید پروفسور اولیور اشناکنبرگ ، وزیر مختار سفارت آلمان ، از اداره کل هواشناسی استان هرمزگان

هواشناسی استان هرمزگان میزبان وزیر مختار سفارت آلمان  

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، در راستای تحقق منویات مقام عالی سازمان و اذعان صریح بر ضرورت و اهمیت تبیین رسالت ومأموریت های سازمانی و تنویر افکار عمومی از طریق ظرفیت سازی درجهت دگرگونی باورها نسبت به نقش بی بدیل هواشناسی در جامعه ومعرفی رویکردها و دستاوردهای نوین سازمان هواشناسی کشور در سطوح ملی وبین المللی، روز گذشته ، دوشنبه مورخ بیست و هشتم آبان ماه نود و هفت ،" پروفسور اولیور اشناکنبرگ ، وزیر مختار سفارت جمهوری فدرال آلمان" در ایران،در معیت هیئت همراه ضمن بازدید ازمجموعه هواشناسی استان هرمزگان، شامل سکوی ادوات، ایستگاه خودکار ، ایستگاه جو بالا ، اتاق گاز و تأسیسات و تجهیزات موجود ، با فرآیند تولید، تهیه و مخابره و مبادله ی گزارشات جوی در شبکه ی ایستگاه های کشوروهمچنین شبکه بین المللی پایش آشنا گردیدند. درادامه ی این بازدید که بالغ بر دو ساعت به طول انجامید در نشستی صمیمی در محل سالن مانیتورینگ پیش بینی به تبیین کلیه ی فرآیندها در هواشناسی ازجمله سنجش و پایش، پردازش و پیش بینی و تولید محصولات هواشناسی کاربردی پرداخته شد. تبیین برنامه ی عملیاتی توسعه ی هواشناسی کاربردی و سامانه ی مدیریتی خودکار تهک و راهبردهای هفت گانه و اسناد و فرآیندهای اجرایی آن در سطوح کشور و استان و نیز دستاوردهای تهک و ارزش افزوده ی محصولات و خدمات مرتبط در حوزه های مختلف از دیگر مباحث این نشست بود .پرسش و پاسخ و معرفی بخش های مختلف ستادی شامل پایش، پیش بینی ، اداره فنی و مهندسی تجهیزات ، اداره فن آوری اطلاعات و ارتباطات، گروه مطالعات و تحقیقات و شبکه ی ایستگاه های هواشناسی استان توسط مسئولین مربوط به هر بخش نیز از دیگر برنامه های این نشست بود. در پایان،پروفسوراشناکنبرگ، ضمن آرزوی توفیق بیش از پیش برای مجموعه هواشناسی، از تهک و دستاوردهای آن  به عنوان یک اقدام کم نظیر ، کارآمد و موثر در تمامی ابعاد جامعه  به  ویژه درحوزه ی اقتصاد نام برد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

نشست ظرفیت سازی تهک و فرآیند های اجرای پروتکل سرمازدگی، با حضور مدیران و کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان

نشست ظرفیت سازی تهک و فرآیند های اجرای پروتکل سرمازدگی درسالن مانیتورینگ مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان،  در ادامه پیگیری های مرتبط با راهبرد ظرفیت سازی درون و برون سازمانی چهارشنبه مورخ 97/8/23 نشست ظرفیت سازی با حضور جمعی از مدیران و کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی و رؤسا و کارشناسان بخش های ستادی هواشناسی استان در سالن مانیتورینگ مرکز پیش بینی برگزار شد. طی این نشست ضمن تبیین اهداف و برنامه های تهک در حوزه کشاورزی راهکارهای منتهی به تولید داده و محصولات هواشناسی کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت علاوه بر این در اولین جلسه ی پروتکل سرمازدگی فرآیند های قبل ، حین و بعد از سرمازدگی ، همچنین به تشریع به بیان وظایف سازمان جهاد کشاورزی ، صندوق بیمه محصولات کشاورزی و هواشناسی نیز در خصوص موضوع موصوف پرداخته شد.

 

 

 

جلسه توجیهی به منظور معرفی خدمات مالی شرکت فاوا تجارت کاسیان با حضور جمعی از همکاران ستادی در سالن خلیج فارس اداره کل هواشناسی استان هرمزگان به روایت تصویر

برگزاری جلسه شورای اداری و ظرفیت سازی درون سازمانی جهت لایه سوم در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان

جلسه شورای اداری استان با رویکرد بررسی روند پیشرفت برنامه های عملیاتی شبکه پایش و تهک کشاورزی ودریایی ظرفیت سازی لایه سوم در هواشناسی استان هرمزگان       

   به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، جلسه شورای اداری هواشناسی هرمزگان  در تاریخ 97/8/15 به ریاست آقای دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی و روسای ادارت ستاد و صف در سالن دانش هواشناسی استان هرمزگان برگزار شد.

در این نشست محورهای مختلف برنامه های عملیاتی شبکه پایش و تهک کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد بیش از پیش نسبت به برگزاری جلسات دیسکاشن، بازخورد از کاربران ظرفیت سازی لایه های سوم و چهارم ( شهر و روستا ) ، برگزاری جلسات ظرفیت سازی بدون سازمانی برای مدیران شهرستان و دهیاران روستاها اقدام و بطور مرتب گزارش اقدامات به استان منعکس گردد . پیگیری پروتکل سرمازدگی از طریق مدیریت های جهاد کشاورزی از دیگر مصوبات این نشست بود

 جناب آقای دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان ضمن عرض تسلیت اربعین سرور و سالار شهیدان و رحلت حضرت رسول (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) ، از رؤسای و پرسنل محترم هواشناسی استان هرمزگان که برای ارتقاء سازمان هواشناسی کشور در سطح استان تلاش می کنند قدردانی و تشکر نمودند و در شرایط فعلی همکاری و توجه به وظایف تعریف شده سازمانی برابر برنامه های عملیاتی را تأکید نمودند .همچنین در خصوص منابع مالی و شرایط اقتصادی کشور ضمن تأکید بر صرفه جویی و تحمل و صبوری بیشتر توضیحاتی مبسوط در خصوص پیگیری ها و مکاتبات اداری لازم با سازمان برنامه ریزی استان دادند.

 در این نشست ضمن تقدیر از مسئولین سابق، رؤسای جدید هواشناسی شهرستان رودان ( جاسم حسین پور رودانی ) و جاسک ( جاسم شهابی ) به اعضاء معرفی شدند.

 

 

دوره آموزشی مطالعات فنولوژی و اندازه گیریهای بیومتری در ایستگاههای هواشناسی کشاورزی

دوره آموزش مطالعات فنولوژی و اندازه گیریهای بیومتری در ایستگاههای هواشناسی کشاورزی در هواشناسی استان هرمزگان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان ،  در ادامه سلسه دوره های آموزشی پودمانی استانها، دوره ی آموزشی مراحل فنولوژی و بیومتری از تاریخ 97/8/15  به مدت 24 ساعت در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان برگزار شد . در این دوره که تا 97/8/15 ادامه داشت علل و اهداف مطالعات فنولوژی ، همچنین بررسی مراحل فنولوژی و بیومتری محصولات زراعی ، باغی، گیاهان صنعتی و دانه های روغنی مورد بررسی و آموزش قرار گرفت . در پایان وقت اداری سه شنبه مورخ 97/8/15 دوره با برگزاری آزمون خاتمه یافت .

 

 

پیام تسلیت ریاست محترم سازمان برای رحلت پیامبر اکرم (ص) ، امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع)

برگزاری دوره ی آموزش " مراحل فنولوژی و بیومتری محصولات در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان به روایت تصویر

  

 

 

 

 

مراسم تودیع و معارفه ذیحساب اداره کل هواشناسی استان هرمزگان

مراسم تودیع و معارفه ذیحساب اداره کل هواشناسی استان هرمزگان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، طی مراسمی با حضورجناب آقای دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان ، جناب آقای فولادزاده معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل  اقتصاد و دارایی استان هرمزگان و هیئت همراه ضمن قدردانی از جناب آقای شاه آبادی ذیحساب قبلی اداره کل هواشناسی ، سرکار خانم فیروزی به عنوان ذیحساب جدید معرفی شد.

همچنین در پایان از مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی بازدید بعمل آمد.

 

 

ظرفیت سازی درون سازمانی تهک کشاورزی و دریایی در شهرستان بندرعباس

 نشست و ظرفیت سازی تهک کشاورزی و دریایی با حضور معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی و دبیر اجرایی تهک در جمع کارشناسان هواشناسی همدیدی ایستگاه هواشناسی شهرستان بندرعباس

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، در ادامه بازدید های حوزه مدیریت هواشناسی استان هرمزگان از ایستگاه های سینوپتیک سطح استان بازدیدی توسط معاون فنی و شبکه ها ایستگاه ها و دبیر اجرایی تهک و هیئت همراه از ایستگاه سینوپتیک اصلی شهرستان بندرعباس به عمل آمد. معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی استان در جمع کارشناسان هواشناسی همدیدی ایستگاه مرکز استان ضمن تأکید بر اهداف عالیه و طرح راهبردی هواشناسی نسبت به برنامه های تهک کشاوزی و دریایی و اجرای پروتکل سرمازدگی در شهرستان توضیحات مبسوطی را ارائه دادند .

در این بازدید ضمن بررسی کامل ادوات و تجهیزات هواشناسی توسط رؤسای بخش های ستادی هواشاسی ، آقای مهندس رمضانی نژاد رئیس اداره هواشناسی شهرستان  گزارشی از وضعیت تهک و روند اجرایی امورات جاری ایستگاه ارائه دادند.


 

 

 

برگزاری مراسم نذری اربعین حسینی در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان به روایت تصویر

 

 

 

برگزاری جلسه کمیته منابع انسانی هواشناسی استان هرمزگان

جلسه کمیته منابع انسانی هواشناسی استان هرمزگان

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، جلسه کمیته منابع انسانی هواشناسی استان به ریاست مدیر کل محترم هواشناسی استان در محل دفتر مدیریت، با حضور اعضاء برگزار شد .

در این از آخرین وضعیت پرسنل و ساختار سازمانی بررسی شد و بر اساس درخواست های رسیده و آخرین بخشنامه های ابلاغی موضوعات مرتبط با احکام سازمانی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و این جلسه در ساعت 11 با قرائت مصوبات جلسه توسط دبیر به پایان رسید.


پیام تسلیت ریاست محترم سازمان برای اربعین حسینی (ع)

نشست ظرفیت سازی تهک با حضور معاون سیاسی و امنیتی فرماندار ، مسئولین و رؤسای ادارات شهرستان رودان

ظرفیت سازی تهک کشاورزی در فرمانداری شهرستان رودان  

 به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، در تاریخ  97/8/2 در ادامه بازدید های حوزه مدیریت هواشناسی استان هرمزگان از ایستگاه های سینوپتیک سطح استان بازدیدی توسط معاون محترم فنی و شبکه ها ایستگاه ها و دبیر اجرایی تهک و هیئت همراه از ایستگاه سینوپتیک تکمیلی شهرستان رودان به عمل آمد. در این بازدید با حضور در فرمانداری این شهرستان ملاقات و دیدار با معاونت محترم سیاسی امنیتی فرمانداری انجام شد. آقای مهندس عارفی معاون هواشناسی استان ضمن تبیین اهداف عالیه و طرح راهبردی هواشناسی نسبت به معرفی اهداف و برنامه های تهک و نحوی ثبت نام کاربران در سامانه و اجرای پروتکل سرمازدگی در شهرستان پرداخته شد. آقای نیک طبع معاونت محترم سیاسی و امنیتی فرمانداری نیز در سخنانی ضمن موثر بودن آمار و اطلاعات هواشناسی در بسیاری از تصمیم گیری ها به تأثیر آن در آمایش سرزمین و کاربران حوزه کشاورزی و ... اشاره نمودند و از خدمات نوین و زحمات هواشناسی استان و شهرستان و تعامل خوب و سازنده موجود تشکر کردند.در این دیدار آقای جاسم حسین پور رودانی به عنوان مسئول جدید هواشناسی شهرستان معرفی و از زحمات آقای محمد علی انصاری قدردانی شد.


 

نشست ظرفیت سازی لایه سوم تهک کشاورزی در شهرستان رودان

 بازدید و ظرفیت سازی لایه سوم تهک کشاورزی در شهرستان رودان  

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، در تاریخ  97/8/2 با حضور معاون محترم فنی و شبکه ها ایستگاه ها و دبیر اجرایی تهک و هیئت همراه از ایستگاه سینوپتیک تکمیلی شهرستان رودان بازدید به عمل آمد. همچنین جلسه ظرفیت سازی تهک کشاورزی در لایه سوم شهرستان رودان با حضور مدیریت، کارشناسان ، روسای پهنه های جهاد کشاورزی و کارکنان هواشناسی شهرستان مذکور انجام و برگزار گردید. دراین نشست به معرفی اهداف و برنامه های تهک و نحوی ثبت نام کاربران و همچنین تبیین پروتکل سرمازدگی پرداخته شد.

 

 

 

دیدار با معاون امور عمرانی فرمانداری حاجی آباد با هدف معرفی اهداف و برنامه های سامانه مدیریتی خودکار تهک کشاورزی به روایت تصویر

  

تماس با ما

آدرس پستی : بندرعباس- میدان خلیج فارس - جنب بوستان قائم – مرکز تحقیقات هواشناسی کاربردی استان هرمزگان         کد پستی :  ۱۹۶۹۵- ۷۹۱۹۷          تلفن : ۹۳ - ۳۳۶۷۵۳۹۰ - ۰۷۶         نمابر :  ۳۳۶۷۰۷۲۶ - ۰۷۶
پست الکترونیکی : research@hormozganmet.ir         پایگاه اطلاع رسانی: www.hormozganmet.ir

افراد آنلاین : 12 | بازديد امروز : 404 | بازديد روز گذشته : 600 | بازديد اين هفته : 4090 | بازديد اين ماه : 11337 | مجموع آمار بازديد ها : 1243293

© تمامی حقوق مادی و معنوی نزد اداره کل هواشناسی استان هرمزگان محفوظ میباشد.

طراحی شده در دانــاوب