شعار سال سازمان جهانی هواشناسی: خورشید، زمین و هوا
A+ A- تاریخ بروزرسانی: یکشنبه 01 ارديبهشت ماه 1398

دیدار مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان با نماینده ی محترم ولی فقیه در استان هرمزگان

دکتر رنجبر ، مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان با حضرت آیت ا... نعیم آبادی ، امام جمعه و نماینده ی ولی فقیه در استان دیدار نمودند.

  به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، صبح روز چهارشنبه مورخ 98/1/21 دکتر رنجبر، مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان در دفتر حضرت آیت الله نعیم آبادی امام جمعه و نماینده محترم ولی فقیه در استان حضور یافته و ضمن تبریک سال نو به ارائه ی پیش بینی و تبیین و تشریح رفتارهای جوی و دریایی استان طی روزهای آتی پرداختند . در این دیدار که حدوداً یک ساعت به طول انجامید دکتر رنجبر، مدیرکل هواشناسی استان، ضمن تبیین کلیه ی فرآیندها در تولید خدمات و محصولات هواشناسی کاربردی ، گزارشی کامل از وضعیت و مقادیر بارش های سال آبی جاری و مقایسه ی آن با سال زراعی گذشته و میانگین بلند مدت در مدت زمان مشابه ارائه نمودند .

 گفتنی است حاصل این دیدارو گفتگوها مورد توجه نماینده ی محترم ولی فقیه قرار گرفته و درپایان ایشان ضمن ارج گذاری بر محصولات و خدمات هواشناسی و اهمیت آن در حفاظت از جان و مال و زیرساخت های جامعه ،  از زحمات و خدمات ارزشمند مجموعه ی هواشناسی استان قدردانی و برای کلیه ی همکاران آرزوی سلامت و بهروزی نمود .

 گزیده‌ای از بیانات حضرت آیت الله نعیم آبادی در دیدار مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان

  ♦ چیزی به نام قهر طبیعت وجود ندارد بلکه جهل انسان سبب این اتفاق می شود. ساخت و ساز در مسیر رودخانه ، مسیل‌ها و خارج از حریم مجاز صورت بگیرد، مشخص است با باران و ایجاد سیلاب از بین می رود و خسارت‌های سنگین شکل می گیرد.

♦ دو سه هزار سال قبل در شوشتر پلی ساختند که هرچه سیل می‌آید درآن ذخیره می شود ما هم باید ازآنها درس بگیریم.

 ♦ تر سالی یک امتحان است و ما باید در دوران ترسالی همانند دوران پیش از خشکسالی عمل کنیم و اگر اینگونه عمل کنیم نعمت خدا را شکر گفته‌ایم.

  

 

جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان بندرعباس با حضور فرماندارمحترم شهرستان و اعضای ستاد

 جلسه  شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان بندرعباس با حضور فرماندارمحترم شهرستان و اعضای ستاد در مرکز مانیتورینگ پیش بینی اداره کل هواشناسی برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، در پی صدور اطلاعیه و اخطاریه مبنی بر بارش های نسبتاً سنگین در سطح استان و شهرستان بندرعباس جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران با حضور فرماندار محترم  شهرستان جناب آقای کناری و جمعی از مدیران عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان مورخ 98/1/24 در مرکز مانیتورینگ پیش بینی اداره کل برگزار گردید.

طی این جلسه به تشریح وضعیت جوی و دریایی طی روزهای آینده پرداخته شد . مقرر گردید هر یک از دستگاهها توصیه های متناسب با بخش مربوطه در اختیار عموم قرار دهند.


 

 

 

حضور استاندار محترم هرمزگان در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان

برگزاری جلسه ی شورای هماهنگی مدیریت بحران با حضور دکتر همتی استاندار هرمزگان در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان     

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، در پی صدور اطلاعیه ی شماره 4 مورخ 98/01/18 و اخطاریه ی شماره 2 ، مورخ 98/01/21 ، موضوع پیش بینی وضعیت جوی و دریایی روزهای آتی و  بنا به پیشنهاد این مدیریت مبنی برگزاری جلسه ی شورای هماهنگی مدیریت بحران دراین اداره کل ، دکتر فریدون همتی استاندار محترم هرمزگان به همراه هیأتی متشکل از مدیران کل مجموعه ی استانداری ، اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان و جمعی از اصحاب رسانه در مجموعه ی هواشناسی استان هرمزگان حضور یافتند.

طی این حضور استاندار هرمزگان  و هیأت همراه ابتدا از ایستگاه هواشناسی سینوپتیک فرودگاه بندرعباس بازدید و ضمن معرفی انواع ادوات و ایستگاه های هواشناسی مختلف برای ایشان و همراهان ، از نزدیک با کلیه ی فرآیندهای مربوط به سنجش و پایش در ایستگاه های هواشناسی سینوپتیک سطح زمین و جوبالا  آشنا شدند.  همچنین حین بازدید از تأسیسات و تجهیزات اتاق گاز ایستگاه جو بالا  از نزدیک در جریان روند تولید انواع گزارشات جوی و انتشار آن از طریق شبکه ی ایستگاه های هواشناسی کشور و نیزبرنامه های مراقبت جهانی هوا و  شبکه ی بین المللی  و نحوه ی مبادله ی داده ها  و کاربرد بلادرنگ آن در بخش هایی نظیر هوانوردی و دریانوردی آشنا شدند .

در ادامه به منظور برگزاری جلسه ی شورای هماهنگی مدیریت بحران و بازدید از مرکز مانیتورینگ پیش بینی به اتفاق همراهان در ساختمان اداره کل حضور یافته و به تفصیل به تشریح کلیه ی فرآیندهای منتهی به تولید انواع پیش بینی های وضعیت جوی و دریایی در مقیاس های زمانی مختلف ، همچنین نحوه ی صدور پیش بینی ، پیش آگاهی ، اطلاعیه ، اخطاریه و توصیه های فنی هواشناسی کاربردی متناسب با نیاز کاربران نهایی از گروه های کاربری مختلف در پهنه های خشکی و دریا در سطح در جامعه  پرداخته شد .

در ادارمه  ضمن بررسی کلیه ی مدل های عددی  و الگوهای پیش بینی ، پیش بینی وضعیت رفتارهای جوی و دریایی نواحی مختلف استان  طی روزهای آتی  به تفصیل تشریح  و به سوالات اعضاء محترم شورای هماهنگی مدیریت بحران  و نیز اصحاب رسانه پاسخ های لازم ارائه شد .

گفتنی است در گزارش رئیس اداره پیش بینی این اداره کل آمده است ، سامانه بارشی از صبح روز شنبه 98/1/24 فعالیت خود را از سمت غرب استان آغاز و به تدریج نواحی مرکزی، شرقی و شمال استان و جزایر را در برخواهد گرفت. بر این اساس حداکثر شدت بارش مربوط به نواحی شرقی و شمالی استان طی بازده زمانی ظهر شنبه تا بعدازظهر یکشنبه خواهد بود . گفتنی است طی مدت زمان مذکور کلیه ی نواحی استان از بارش این سامانه بهره مند خواهند شد .

شایان ذکر است ، در این دیدار، دکتر همتی ، استاندار محترم استان ضمن ابلاغ مراتب تقدیر و سپاس و اظهار رضایت از عملکرد مدیریت و بدنه ی کارشناسی مجموعه ، از هواشناسی به عنوان یکی از اجزاء اصلی ،  مهم و عملیاتی در بدنه ی دولت نام برده  و از خدمات هواشناسی بعنوان یکی از حیاتی ترین و ضروری ترین خدمات به جامعه در جمیع حوزه ها نام برد .  

 

 

 

 

 

 

 

 

جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان به روایت تصویر

 

 

نشست ظرفیت سازی توسعه ی هواشناسی کاربردی در حوزه ی دریا ( تهک دریایی)

نشست ظرفیت سازی تهک دریایی استان هرمزگان با حضور مدیرکل بنادر و دریانوردی و هیئت همراه در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی هرمزگان، درراستای پیگیری و اجرای راهبرد ظرفیت سازی به عنوان شاخص ترین و پراهمیت ترین موضوع در برنامه های مرتبط با عملیاتی شدن سامانه ی مدیریتی خودکار توسعه ی هواشناسی کاربردی در حوزه ی دریا( تهک دریایی) برابر هماهنگی و برنامه ریزی های انجام شده ، درمورخ سه شنبه 98/01/20 ،  "کاپیتن اله مراد عفیفی پور" مدیر کل محترم سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان  و هیئت همراه ضمن حضور در مجموعه ی اداره ی کل هواشناسی استان هرمزگان و پس ازحضور در ایستگاه هواشناسی سینوپتیک و جوبالای بندرعباس و بازدید از پلتفرم ادوات ،اتاق دیدبانی ،  اتاق گاز و زیرساخت های ارتباطی و ستیر تجهیزات مربوطه  در مرکز پیش بینی و صدور پیش آگاهی های جوی اداره کل هواشناسی حضور یافتند . در طی این نشست جناب آقای دکتر رنجبر مدیر کل محترم هواشناسی استان هرمزگان ضمن عرض خیر مقدم  خدمت مدعوین و نیز تقدیر و تشکر از همکاری های پیشین سازمان بنادر و دریانوردی با اداره کل هواشناسی استان ، توضیحات جامعی در خصوص سامانه ی توسعه هواشناسی کاربردی در حوزه ی دریا (تهک دریایی) و راهبردهای هفت گانه و نیز فرآیندهای اجرایی سامانه ی مدیریتی خودکار تهک  در حوزه ی دریا و نیز اقدامات انجام گرفته توسط کمیته راهبری تهک دریا در راستای اجراء و پیاده سازی برنامه عملیاتی تهک ارائه  و به تبیین نقش خدمات هواشناسی دریایی در تامین سلامت فعالیت های دریایی ازجمله کشتیرانی (کشتی های تفریحی ، مسافری و صیادی) با توجه به صدور اطلاعیه های مناسب هواشناسي دريايي،صدور پيش بيني و اعلام خطر طوفان،اعلام زمان جزر و مد جهت پهلو گرفتن شناورها و سایر محصولات و خدمات هواشناسی دریایی پرداخته و بر لزوم  برگزاری مستمر جلسات دیسکاشن هواشناسی دریایی و مشارکت و حضور کارشناسان اداره ی بندر جهت ارائه ی توصیه های کاربردی تخصصی تاکید نمودند . همچنین آقای عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه ها ضمن معرفی نسل های مختلف سامانه ی خودرکار تهک اشاره نمودند در حال حاضر سامانه توسعه هواشناسی کاربردی نسل دوم خود را سپری می کند و بزودی و در صورت  تهیه و تدوین اسناد محصولات هواشناسی دریایی مرتبط با گروه های کاربری مختلف در حوزه ی فعالیت های دریایی و تکمیل آرشیو شامانه از توصیه های هواشناسی دریایی، کاربران در حوزه های مختلف می توانند در ارتباطی دوسویه، به سهولت  در این سامانه ثبت نام و توصیه های کاربردی متناسب با فعالیت و نیاز خود را دریافت و نظرات و بازخوردهای خودرا روی سامانه بارگذاری نمایند .  در ادامه سرکار خانم سی سی پور رئیس محترم پیش بینی و صدور پیش آگاهی های جوی توضیحاتی در خصوص نحوه ی صدور پیش بینی ها و لزوم بررسی نقشه های هواشناسی در سطوح جوی مختلف ضمن در نظر گرفتن همزمان شرایط منطقه ای و بادهای محلی ارائه نمودند و نیز با توجه به بررسی نقشه های پیش آگاهی چند روز آینده در خصوص ورود یک موج بارشی فعال در استان از روز جمعه مورخ 98/1/23 و خطر وقوع سیلاب به ویژه در مناطق شرقی استان هشدار دادند . در پایان مدیر کل محترم بنادر و دریانوردی ضمن تشکر از ارائه گزارشات جامع و نیز استقبال از طرح توسعه ی هواشناسی کاربردی در حوزه ی دریا ، نسبت به ایجاد دفتر هواشناسی بندر در یکی از بنادر و یا اسکله های بنادر و دریانوردی استان به تشخیص و صلاحدید اداره کل هواشناسی استان اعلام آمادگی جهت هرگونه همکاری نمودند . تلاش برای توسعه و تداوم همکاری های فی مابین مهمترین تصمیم در این نشست عنوان گردید .

 

 

 

 

 

 

حضور مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان درمراسم هشتمین جشنواره بهار رویدر

دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان به اتفاق معاون فنی اداره کل در مراسم  هشتمین جشنواره بهار رویدر شرکت نمودند.    

 به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، شنبه مورخ 98/1/10 جناب آقای دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان به اتفاق معاونت اداره کل در مراسم هشتمین جشنواره بهاره شهر رویدر حضور یافتند. برای هشتمین سال پیاپی این مراسم با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی از جمله نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی، ریاست محترم سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و ... در شهر رویدر برگزار می گردد.

 

 

ملاقات و دیدار صمیمی جمعی از مدیران کل استان با جناب آقای دکتر همتی ،استاندار محترم هرمزگان، چهارشنبه، هفتم فروردین ماه 98

ملاقات و دیدار صمیمی جناب آقای دکتر رنجبر، مدیر کل محترم هواشناسی استان با جناب آقای دکتر همتی، استاندار محترم هرمزگان، چهارشنبه،هفتم فروردین ماه 98

دیداررئیس اداره هواشناسی با فرماندار ابوموسی در روز سوم فروردین ماه

به مناسبت روز جهانی هواشناسی رئیس اداره هواشناسی ابوموسی  با فرماندار ابوموسی در روز سوم فروردین دیدار کرد .

 به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، ، به مناسبت روز جهانی هواشناسی رئیس اداره هواشناسی ابوموسی  با فرماندار ابوموسی در روز سوم فروردین دیدار کرد .جناب آقای مهندس پوربابایی فرماندار ابوموسی پیام تبریک ویژه ای به مدیریت استان اعلام نمودند و شروع سال جدید و همزمانی آن با نزول رحمت الهی نشان از سالی با برکت بیان نمودند.

 

 

سوم فروردین روز جهانی هواشناسی

سوم فروردین ماه مصادف با بیست سوم ماه مارس روز جهانی هواشناسی گرامی باد .

شعار سال سازمان هواشناسی جهانی "خورشید، زمین و هوا "

 

 

 

 

 

پیام تبریک ریاست محترم سازمان هواشناسی کشور به مناسبت فرا رسیدن سال نو

برپایی سفره هفت سین 98 در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان

سفره هفت سین 98 در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان 

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان ، همزمان با آغاز بهار طبیعت و آستانه حلول سال نو ، همکاران هواشناسی هرمزگان، همچون سنوات گذشته سنت حسنه ی گرامیداشت بهار و سال جدید را با برپایی سفره ی هفت سین در اداره کل برگزار نمودند.

 

  

 

 

 

برگزاری جلسه فوق العاده ستاد مدیریت بحران در اداره کل هواشناسی استان هرمزگان

جلسه فوق العاده ستاد مدیریت بحران با حضور جمعی از نمایندگان دستگاههای مرتبط در اداره کل هوشناسی استان هرمزگان برگزار شد .


به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، در پی اطلاعیه شماره 42 مورخ 97/12/22  اخطاریه شماره 5 مورخ 97/12/25  مبنی بر ورود و فعالیت سامانه بارشی در استان وقوع بارش های قابل ملاحظه ، وزش تند بادهای شدید ، رعد و برق و تگرگ و نیز طوفانی و مواج شدن دریا، در تاریخ شنبه 97/12/25  جلسه فوق العاده ستاد مدیریت بحران با حضور جمعی از نمایندگان دستگاههای مرتبط در سالن مانیتورینگ پیش بینی اداره کل هواشناسی استان برگزار گردید.

طی این جلسه به تشریح رویداد های جوی و دریایی احتمالی طی روزهای پیش رو پرداخته شد و مقرر گردید نمایندگان دستگاههای مرتبط نسبت به اطلاع رسانی عمومی و ارائه توصیه های لازم به عموم مردم اقدام نمایند .

 


 


 


 

 

 

 

برگزاری جلسه ارزیابی اقدامات تهک کشاورزی هواشناسی استان هرمزگان

برگزاری جلسات دوره ای بررسی فرمهای فنولوژی و بیولوژی محصولات تحت پوشش

 به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، نظر به عملیاتی شدن برنامه های توسعه هواشناسی کاربردی در حوزه کشاورزی ( تهک کشاورزی ) به طور گسترده در استان هرمزگان و در راستای اجرای بند شماره 28 از برنامه عملیاتی مذکور در اسفند ماه 1397 ، تحت عنوان " برگزاری جلسات دوره ای ( هر دو ماه یکبار) جهت بررسی فرم های فنولوژی و بیولوژی محصولات تحت پوشش با معرفی نمایندگان ذیربط" و لزوم حضور محققین محترم مراکز تحقیقاتی و کارشناسان جهاد کشاورزی جهت ارزیابی اقدامات و خدمات و تبادل نظرات و نیز تکمیل اسناد و فرم های فنولوژی ، جلسه ای ساعت 10 صبح مورخ 97/12/21  با حضور دبیر محترم کمیته راهبری تهک استان جناب آقای مهندس عارفی ، کارشناس تحقیقات مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی جناب آقای دکتر حسن زاده ، روسای محترم ایستگاه های هواشناسی کشاورزی حاجی آباد و میناب و کارشناس تحقیقات اداره کل هواشناسی سرکار خانم رمضانی برگزار گردید .

در طی این جلسه دبیر محترم تهک استان جناب آقای مهندس عارفی تاریخچه ای از فعالیت های هواشناسی کشاورزی در کشور ارائه نمودند و تأکید نمودند توسعه هواشناسی کشاورزی باید در راستای افزایش عملکرد در واحد سطح و حفظ منابع آب و خاک باشد .

جناب آقای عارفی با اشاره به اهمیت موضوع پیاده سازی مراحل هفت گانه تهک کشاورزی در استان، خاطرنشان کردند در صورتی می توانیم از صحت توصیه های هواشناسی کاربردی صادر شده اطمینان حاصل کنیم که توصیه های هواشناسی کشاورزی منطبق با شرایط جوی و مراحل فنولوژی هر محصول تهیه و انتشار یابند  و این امر مستلزم حضور کارشناسان تحقیقات مراکز تحقیقاتی و کارشناسان جهاد کشاورزی جهت بررسی های مداوم و بر طرف نمودن نقایص و کاستی های کار می باشد. در نهایت پس از انجام اصلاحات و تکمیل نهایی فرم های فنولوژی یک تقویم زارعی کار آمد حاصل می شود که بر اساس آن بتوان برای اقدامات کشاورزی آتی پیشنهادات کاربردی نظیر تاریخ شروع کاشت ، تغییر الگوی کشت و... ارائه داد . در پایان ایشان با اشاره به اجرای طرح پروتکل سرمازدگی در هفت ایستگاه هواشناسی همدیدی استان ابراز امیدواری کردند که در پایان طرح و با شناسایی نقاط مستعد سرمازدگی ، کمک شایانی به جامعه کشاورزان جهت جلوگیری از خسارات و صدمات احتمالی خواهد شد . هم چنین جناب آقای دکتر حسن زاده مشکلات عمده در حوزه کشاورزی را طغیان آفات و بیماری ها به ویژه در فصول خاص قلمداد کرده و لزوم بررسی شرایط محیطی و آب و هوایی در گسترش این آفات را ضروری دانستند . همچنین ایشان پیشنهاد دادند کار گروهی با حضور متخصصین هر حوزه ( زراعت ، باغبانی ، آفات و بیماری ها ، کارشناسان پیش بینی و تحقیقات هواشناسی و غیره ) تشکیل شده و نشست های دوره ای جهت ارزیابی اقدامات صورت گرفته در حوزه کشاورزی و تبادل نظرات کارشناسی صورت پذیرد .


 

 

مانور بزرگ جستجو ونجات در راستای طرح تسهیل سفرهای دریایی ویژه نوروز 98

برگزاری مانور جستجو ونجات دریایی در آب های خلیج فارس (بندرعباس)

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی هرمزگان این مانور به منظور دستیابی به حداکثر آمادگی وهماهنگی استانی در هنگام وقوع سوانح در دریا وبویژه طرح تسهیل سفرهای دریایی ویژه نوروز 98 برگزار شد. شایان ذکر است در این مانور اداره کل هواشناسی هرمزگان نیز بعنوان یکی از اعضای کمیته اطلاع رسانی تسهیل سفر های دریایی با ارگانهای دریایی دیگر مشارکت داشت.

 

مراسم جشن شصتمین سالگرد تأسیس هواشناسی کشور در استان هرمزگان

اداره کل هواشناسی استان هرمزگان برای دومین سال متوالی جشن تولد سازمان هواشناسی کشور را در بندرعباس برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی هرمزگان در تاریخ 97/12/11برای دومین سال متوالی در اقدامی شایسته ،به مناسبت شصتمین سالروز تأسیس سازمان هواشناسی کشور وقرابت آن با روز جهانی هواشناسی وتقارن فرخنده مبارک این روز با ولادت با سعادت دخت گرامی نبی مکرم اسلام (ص) حضرت فاطمه زهرا (س) ونیز بزرگداشت روز زن وروز مادر ،جشنی با شکوه با حضور کلیه ی پرسنل ستادی وادارات وایستگاههای تابعه ی استان در معیت خانواده های معظم ایشان وهمچنین مدیران محترم عضو کارگروه حمل ونقل استان هرمزگان به همراه خانواده ی محترمشان ،در فضایی مفرح وبا نشاط برگزار گردید.در این مراسم دکتر رنجبر مدیر کل هواشناسی استان نیز ضمن تبریک شصتمین سالگرد تأسیس سازمان هواشناسی کشور به مدعوین ،به ارائه ی مطالبی مشتمل بر معرفی تاریخچه ، ساختار سازمانی ،اهداف وبرنامه ها وچشم اندازها در طرح راهبردی سازمان ونیز فرایندهای تولید وتوزیع داده ومحصولات کاربردی در هواشناسی پرداختند. این مراسم با سنت حسنه ی ضیافت شام وبرنامه های شاد ومتنوع همراه بود.

 

 

 

تعامل هواشناسی هرمزگان وهواشناسی استان کرمان در اجرایی شدن برنامه های تهک کشاورزی

برگزاری جلسه ی بازدید وآشنایی با برنامه های اجرایی تهک کشاورزی در دواستان هرمزگان وکرمان

به گزارش روابط  عمومی اداره کل هواشناسی هرمزگان در راستای اجرای  بند شماره14برنامه عملیاتی توسعه هواشناسی کاربردی تحت عنوان بازدید وآشنایی با برنامه های اجرایی تهک سایر استان ها وبه پیشنهاد جناب آقای مهندس عارفی دبیر محترم تهک استان هرمزگان جلسه ای با هدف ایجاد هماهنگی وبرنامه ریزی های لازم جهت انجام تعاملات بین استانی در راستای پیشبرد اهداف تهک کشاورزی در استان کرمان در مورخه 97/11/30 و97/12/1 برگزار گردید. در این جلسه که با حضور مهندس جدیدی مدیریت محترم هواشناسی استان کرمان ومهندس ذهبی نژادمعاونت محترم فنی وکارشناسان محترم تحقیقات ،پیش بینی وپایش استان کرمان وکارشناسان مرکز تحقیقات هواشناسی هرمزگان خانمها رمضانی وامیر طاهری برگزارشد طرح های مشترک از جمله پروتکل مواجهه با سرما زدگی،بررسی وتحلیل عوامل آب وهوایی موثر در ایجاد خسارت وارده به محصولات ونیز تهیه بولتن های اختصاصی محصولات کشاورزی مشترک دو استان (خرما) مورد بررسی قرارگرفت همچنین جلسه دیگربا تصمیماتی مبنی بر انجام طرح تحقیقاتی مشترک در حوزه هواشناسی کشاورزی ،تهیه ماهنامه وفصلنامه تحلیلی محصول مشترک خرما ،هماهنگی با مرکز آموزش سازمان هواشناسی کشور جهت برگزاری دوره های آموزشی مرتبط با موضوع گردو خاک واثرات آن بر محصولات کشاورزی اتخاذ گردید.

برگزاری مراسم گرامیداشت روز زن در اداره کل هواشناسی هرمزگان

تقدیر وتجلیل از همکاران خانم اداره کل هواشناسی هرمزگان

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی هرمزگان ،همزمان با سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) روز زن وروز مادر ،همکاران خانم این اداره کل مورد قدر دانی وتجلیل قرار گرفتند. در این آیین که با حضور مدیریت محترم ومعاونت فنی وشبکه ایستگاههای هواشناسی برگزار شد ،دکتر رنجبر ضمن تبریک سالروز ولادت  حضرت زهرای مرضیه (س) روز زن وروز مادررا به همکاران خانم تبریک گفته وبا اهدای لوح سپاس وکارت هدیه به رسم یادبود از زحمات این بانوان قدر دانی کرد.

 

بازدید دبیر ،خانه کشاورز استان وهیأت همراه از اداره کل هواشناسی هرمزگان

بازدید از اداره کل هواشناسی ومرکز پیش بینی وپیش آگاهی اداره کل هواشناسی توسط دبیر،خانه کشاورزبه روایت تصویر

 

حضور مدیران حوزه ی راه و شهرسازی در اداره کل هواشناسی به روایت تصویر

حضور مدیران حوزه ی راه و شهرسازی در اداره کل هواشناسی به روایت تصویر

 

 

 

 

تماس با ما

آدرس پستی : بندرعباس- میدان خلیج فارس - جنب بوستان قائم – مرکز تحقیقات هواشناسی کاربردی استان هرمزگان         کد پستی :  ۱۹۶۹۵- ۷۹۱۹۷          تلفن : ۹۳ - ۳۳۶۷۵۳۹۰ - ۰۷۶         نمابر :  ۳۳۶۷۰۷۲۶ - ۰۷۶
پست الکترونیکی : research@hormozganmet.ir         پایگاه اطلاع رسانی: www.hormozganmet.ir

افراد آنلاین : 15 | بازديد امروز : 913 | بازديد روز گذشته : 1203 | بازديد اين هفته : 12091 | بازديد اين ماه : 44871 | مجموع آمار بازديد ها : 1458412

© تمامی حقوق مادی و معنوی نزد اداره کل هواشناسی استان هرمزگان محفوظ میباشد.

طراحی شده در دانــاوب