شعار سال سازمان جهانی هواشناسی: اقلیم و آب
A+ A- تاریخ بروزرسانی: یکشنبه 18 خرداد ماه 1399
  • خانه
  • اخبار
  • دیدار معاون فنی و شبکه ایستگاههای هواشناسی هرمزگان و مدیر کل مرکز علوم جو و اقیانوسی سازمان هواشناسی کشور با فرماندار و مسئولین جزیره ابوموسی

دیدار معاون فنی و شبکه ایستگاههای هواشناسی هرمزگان و مدیر کل مرکز علوم جو و اقیانوسی سازمان هواشناسی کشور با فرماندار و مسئولین جزیره ابوموسی

معاون فنی و شبکه ایستگاهها ی هرمزگان و مدیر کل مرکز علوم جو و اقیانوسی سازمان هواشناسی کشور با فرماندار و مسئولین جزیره ابوموسی دیدار کردند .


به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان هرمزگان، دکتر لایقی مدیر کل مرکز علوم جوی و اقیانوسی سازمان هواشناسی کشور به همراه مهندس عارفی ، معاون فنی و شبکه ایستگاههای استان و مهندس سیاحتگر، رئیس اداره هواشناسی شهرستان ابوموسی با حضور در فرمانداری شهرستان ابوموسی با مهندس پور بابایی فرماندارتاریخ 98/4/15 دیدار و گفتگو کردند .

فرماندار ابوموسی در این دیدار تقویت تجهیزات و امکانات هواشناسی برای بهره مندی از داده ها و تصمیم گیری را با توجه به شرایط و موقعیت جغرافیایی شهرستان ضروری دانست و بیان نمودند اگر هشدارهای هواشناسی دقیق تر با شد در تصمیم گیری صیادان و همچنین مسافرین برای سفرهای دریایی موثرتر خواهد بود .

در ادامه ی این دیدار عارفی ، معاون فنی هواشناسی استان در خصوص موضوع قرار گرفتن ایستگاه هواشناسی در طرح توسعه ی بندر در جزیره ابوموسی اذعان داشت ، حسب ضرورت و اهمیت حضور هواشناسی در جزیره و حساسیت خدمات هواشناسی ، هوانوردی و دریایی لازم است موقعیت هواشناسی ضمن تسلط به باند فرودگاه به منظور ارائه خدمات بهینه در حوزه ی هوانوردی به ساحل نیز دسترسی داشته تا امکان رکورد گیری های دریایی نیز جهت تولید محصولات هواشناسی دریایی فراهم گردد .

گفتنی است ایشان در ادامه افزود چنانچه سازمان محترم بنادر و دریانوردی متعهد ایجاد ساختمان و پلتفرم هواشناسی متناسب و منطبق با استانداردهای بین المللی WMO و ICAO گردد این اداره کل در خصوص جابجایی ایستگاه فعلی اعلام آمادگی می نماید و جابجایی ایستگاه موکول به تأسیس ایستگاه هواشناسی در موقعیت جدید از سوی سازمان بنادر و دریانوردی با نظارت فنی هواشناسی خواهد بود .

گفتنی است در این سفر عارفی ، معاون فنی و شبکه ایستگاههای استان در معیت دکتر لایقی با مدیریت فرودگاه جزیره لاوان نیز دیدار و گفتگو نموده و در خصوص ارتقاء کمی و کیفی خدمات هواشناسی هوانوردی بحث و گفتگو نمودند .

 

 

 

 

 

 

 

تماس با ما

آدرس پستی : بندرعباس- میدان خلیج فارس - جنب بوستان قائم – مرکز تحقیقات هواشناسی کاربردی استان هرمزگان         کد پستی :  ۱۹۹۹۹- ۷۹۱۹۶          تلفن : ۹۳ - ۳۳۶۷۵۳۹۰ - ۰۷۶         نمابر :  ۳۳۶۷۰۷۲۶ - ۰۷۶
پست الکترونیکی : research@hormozganmet.ir         پایگاه اطلاع رسانی: www.hormozganmet.ir

افراد آنلاین : 15 | بازديد امروز : 101 | بازديد روز گذشته : 361 | بازديد اين هفته : 2748 | بازديد اين ماه : 2320 | مجموع آمار بازديد ها : 1910714

© تمامی حقوق مادی و معنوی نزد اداره کل هواشناسی استان هرمزگان محفوظ میباشد.

طراحی شده در دانــاوب