• بروزرسانی: یکشنبه 31 تير 1403
شعار روز جهانی هواشناسی در سال 2024: خط مقدم اقدام اقلیمی
حضور مقام عالی دادستان استان در اداره کل هواشناسی هرمزگان
تاریخ انتشار: 1401/9/8

دکتر احمدی منش، دادستان استان هرمزگان در راٌس هیاٌتی متشکل از معاون محترم دادستان استان و ...، از ظرفیت های اداره کل هواشناسی هرمزگان بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، برابر هماهنگی های انجام شده، روز سه شنبه، مورخ هشتم آذرماه1401،  جناب آقای دکتر  احمدی منش در راٌس هیاٌتی متشکل از ، معاونت محترم پیشگیری ونظارت بر ضابطین دادستانی استان و ...، در اداره ی کل هواشناسی هرمزگان حضور یافته و ضمن دیدار با کارکنان و آشنائی با فرآیندهای هواشناسی، از ادوات، تجهیزات وتأسیسات این اداره کل بازدید نمودند. در این دیدارصمیمی که سه ساعت به طول انجامید، مهندس عارفی، معاون فنی، شبکه ی دیدبانی و مدیریت بحران هواشناسی استان،  ضمن خوش آمدگویی به  مقام عالی دادستان وهیأت همراه،  درمعیت ایشان،  در ایستگاه هواشناسی  سینوپتیک  فرودگاهی بندرعباس حضور یافته و از ادوات، بخش دیدبانی واتاق گاز ایستگاه بازدید نمودند. طی این بازدید، مهندس عارفی،  ضمن تبیین اهداف، برنامه ها، چشم انداز و کاربردهای هواشناسی در گروه های کاربری مختلف، به تشریح کلیه فرآیندهای منجر به تولید داده ومحصولات هواشناسی در حوزه های مختلف شامل، سنجش، پایش، پردازش و پیش بینی و صدور هشدارهای جوی و دریایی پرداختند. در ادامه ی این بازدید و پس از حضور در بخش دیدبانی ایستگاه و آشنائی با فرآیند تهیه  و مخابره ی انواع گزارشات جوی ساعتی و سه ساعته و نحوه ی قرارگیر بر روی شبکه ی دیدبانی بین المللی ، ضمن بازدید از اتاق گاز به تشریح فعالیت های ایستگاه سنجش و پایش جو بالا و نحوه ی رهاسازی بالن های حاوی گاز هیدروژن و حامل رادیوسوند پرداخته شد. حضور ونشست صمیمی در سالن مانیتورینگ مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان و دیدار با همکاران شیفت حاضر در مرکز، از دیگر برنامه های این بازدید بود.  طی این نشست نیز، مهندس عارفی به تشریح فرآیندهای تولید پیش بینی و صدور هشدارهای جوی و دریایی و همچنین انواع پیش بینی ها در بازه های زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت پرداختند.

در ادامه، سرکارخانم مهندس سی سی پور، معاون محترم توسعه، پیش بینی و مدیریت بحران، ضمن ارائه ی مطالبی در زمینه های مختلف پیش بینی در خصوص موارد مرتبط با حوزه ی کاری خود نیز اظهار نظر نمودند.

در پایان این دیدار، دکتر احمدی منش، مقام عالی دادستانی هرمزگان، ضمن تقدیر از همکاران خدوم اداره کل هواشناسی استان و جمعبندی موارد ارائه شده در این بازدید، به اهمیت محصولات و خدمات هواشناسی در حوزه های مختلف به ویژه  مدیریت بحران اذعان نموده و بر ضرورت تحکیم و توسعه ی روابط فی مابین مجموعه ی هواشناسی و دستگاه قضاء تاکید نمودند. رهنمود های جناب دکتر احمدی منش، دادستان محترم استان ، پیرامون تلاش در راستای بهبود عملکرد دستگاه  درراستای تحقق بیش از پیش حقوق عامه ، پایان بخش برنامه های این بازدید بود.

1000 کاراکتر باقیمانده